Wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny… Co to naprawdę oznacza?

Category: Mieć Wpływ
17 lutego 2021

Przeczytaj ten wspaniały artykuł napisany przez mojego kolegę Kelly Hudson

Wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny… Co to naprawdę oznacza?

Istnieje mit, że po uzyskaniu wstępnej zgody na kredyt hipoteczny dobrze jest wyjść i kupić dom… bez oferty tematycznej… NIE rób tego!

Wstępne zatwierdzenie oznacza, że ​​w oparciu o możliwość udowodnienia (poprzez dokumentację) BIEŻĄCEGO dochodu, wydatków, zaliczki i biura kredytowego POWINIENEŚ być w stanie uzyskać pełne zatwierdzenie po znalezieniu właściwej nieruchomości (jest to pierwsza połowa równania ).

Pamiętaj, że nie może być żadnych większych zmian w szczegółach Twojego wniosku hipotecznego przed zakończeniem zakupu, ponieważ może to wpłynąć na Twoje kwalifikacje i zmienić warunki zatwierdzenia.

Zawsze polecam swoim klientom umieszczenie „przedmiotu finansowania? klauzula ze swoim pośrednikiem, kiedy składają ofertę ochrony siebie.

Pożyczkodawca może polubić Ciebie i Twój obraz finansowy, ALE pożyczkodawca nie wie, którą nieruchomość chcesz kupić (to druga połowa równania). Oto 3 przykłady:

 • Wojna licytacyjna podniosła cenę i najlepsza oferta (Twoja) została zaakceptowana. YIPPEE. Pożyczkodawca przesyła rzeczoznawcę w celu ustalenia wartości nieruchomości. Wycena jest niższa niż Twoja zaakceptowana oferta DRATS! Musisz teraz wymyślić różnicę między wycenioną wartością a swoją ofertą, ponieważ pożyczkodawcy będą oferować kredyt hipoteczny wyłącznie na podstawie wycenionej wartości domu.
 • Kupujesz mieszkanie / kamienicę, a protokół warstw wskazuje, że są: wycieki, problemy z elektrycznością, problemy z pokryciem dachowym itp., Które warstwy muszą podjąć. Jeśli Strata nie ma wystarczająco dużego funduszu awaryjnego, pożyczkodawca może odmówić z powodu potencjalnych specjalnych ocen w przyszłości.Zagospodarowanie przestrzenne nieruchomości – jeśli przeznaczenie jest inne niż mieszkaniowe, Twoje możliwości będą ograniczone. Niektóre mieszkania są przeznaczone na cele komercyjne, jeśli kompleks składa się z dużej części komercyjnej. Rezerwy gruntów przemysłowych, rolnych (ALR) w BC lub dzierżawa (rząd lub inny) ograniczają opcje kupującego.

  Jak można powiedzieć „możesz zostać wstępnie zatwierdzony, ale z całą pewnością przedmiot nie jest!Istnieje kilka właściwości, których większość pożyczkodawców nie będzie dotykać w dzisiejszych czasach. Oto (częściowa) lista szczegółów dotyczących nieruchomości, które mogą mieć wpływ na decyzje większości pożyczkodawców w sprawie zatwierdzenia kredytu hipotecznego:

  Odzyskana hodowla lub laboratorium leków

  Dzierżawiona ziemia lub spółdzielnia

  Ocena specjalna (w toku lub nie)

  Wszelkie wzmianki o wodzie lub przeciekach w minutach

  Zawiera azbest, izolację wermikulitową lub ma (nawet częściowe) okablowanie z pokrętłem lub aluminium

  Znajduje się na terenie objętym strefą komercyjną

  Zwierzęta gospodarskie są obecne itp.

  Samodzielne zarządzanie warstwami (brak firmy zarządzającej warstwami)

  Wielkość nieruchomości – poniżej 500 stóp kwadratowych

  Nie wykorzystuje komunalnych ścieków ani odpadów

  Ponad 1 akr i / lub wiele budynków

  Trwające lub nadchodzące oceny lub postępowania prawne

  Warstwy z małym funduszem awaryjnym

  Po przyjęciu zaakceptowanej oferty pożyczkodawca szczegółowo analizuje szczegóły każdej nieruchomości.

  Ważne jest, aby pośrednik w obrocie nieruchomościami jak najszybciej ujawnił informacje kupującemu, aby mógł on zwrócić na to uwagę pożyczkodawcy. Agent powinien być proaktywny w pozyskiwaniu wszelkiej dokumentacji dotyczącej budynku / nieruchomości, tak aby kupujący mógł podjąć świadomą decyzję o zakupie. Wiele z powyższych kwestii może wpłynąć na długoterminową wartość i zbywalność nieruchomości.

  Jeśli masz „przedmiot finansowania? klauzula w umowie zakupu i nie możesz znaleźć pożyczkodawcy (z jakiegokolwiek powodu), możesz wycofać się z umowy bez żadnych konsekwencji finansowych.

  Moim zdaniem trzeba zawsze umieszczać „klauzulę o finansowaniu? ponieważ to najlepsza ochrona, jaką masz. W przypadku ofert bez przedmiotu możesz utracić depozyt (i stanąć przed potencjalnym działaniem prawnym ze strony sprzedawcy), jeśli zechcesz anulować umowę po zawarciu umowy, nawet jeśli z technicznego punktu widzenia zostałeś „wstępnie zatwierdzony.

  Jak widać, jest wiele do omówienia na temat kupowania domów, w tym wstępnych zatwierdzeń! Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z brokerem hipotecznym Dominion Lending Centers w pobliżu.

  Kelly Hudson

  Dominion Lending Centres – akredytowany specjalista od kredytów hipotecznych

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy