Warunkowe zobowiązanie

17 lutego 2021

Zobowiązanie warunkowe to termin pieniężny, który musisz znać. Oto co to oznacza.

Co to jest zobowiązanie warunkowe?

Składając wniosek o kredyt hipoteczny, nabywca domu może otrzymać powiadomienie o warunkowym zobowiązaniu. Oznacza to, że pożyczkodawca jest skłonny sfinansować kredyt hipoteczny, jeśli zostaną spełnione określone warunki.

Pożyczkodawca może zażądać od pożyczkobiorcy dowodu przychodów lub oszacowania wartości nieruchomości.

Głębsza definicja

Zobowiązanie warunkowe to dokument prawny. W dokumencie tym pożyczkodawca określi, co pożyczkobiorca musi zrobić, aby pożyczkodawca sfinansował kredyt hipoteczny.

Na przykład pożyczkodawca może wymagać, aby wartość domu, która jest określana na podstawie wyceny, osiągnęła określony poziom. W innych przypadkach pożyczkobiorca może wymagać okazania dowodu ubezpieczenia domu lub odcinków wypłaty, wyciągów bankowych i zeznań podatkowych, aby pokazać dowód dochodu, zanim pożyczkodawca sfinansuje kredyt hipoteczny.

Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów pożyczkodawca może wydać zobowiązanie warunkowe. W takim przypadku zobowiązanie byłoby uzależnione od szeregu czynników, takich jak:

 • Dochód kupujących osiągnął określony poziom.
 • Kupujący nie zmieniają swoich ocen kredytowych.Nieruchomość przechodzi inspekcję.Wycena nieruchomości została zakończona.Ponadto pożyczkodawca może mieć inne warunki, które muszą być spełnione, aby sfinansować hipotekę, takie jak dowód wpłaty zaliczki, polisa ubezpieczeniowa właściciela domu oraz dowód, że kupujący posiada rezerwy zarezerwowane w ramach wymogów pożyczkodawcy.

  Jednym z najlepszych powodów, dla których warto poprosić o wstępne zatwierdzenie lub warunkowe zobowiązanie, jest to, że proces ten pozwala kupującemu dowiedzieć się, ile pieniędzy może pożyczyć. To znacznie ułatwia zakupy do domu.

  Oczywiście zobowiązanie warunkowe zawiera informacje o okresiespłaty kredytu hipotecznego, oprocentowaniu i innych szczegółach dotyczących kredytu. Po spełnieniu przez pożyczkobiorcę postanowień zobowiązania warunkowego bank wystawi zobowiązanie ostateczne, a pożyczka może przystąpić do zamknięcia.

  Przykład warunkowego zobowiązania

  Frank i Marla kupują dom. Spotykają się z pożyczkodawcą w sprawie uzyskania kredytu hipotecznego. Zanim pożyczkodawca zatwierdzi kredyt hipoteczny, przekazuje parze warunkowe zobowiązanie, w którym określa kilka wymagań dotyczących zatwierdzenia.

  Wśród nich muszą okazać dowód dochodów, a także dowód, że ich ocena kredytowa jest na tyle wysoka, że ​​zasługuje na 30-letni kredyt hipoteczny przy niskim oprocentowaniu. Gdy Frank i Marla to zrobią, pożyczkodawca może przejrzeć te dokumenty, zmniejszając ryzyko pożyczkodawcy dotyczące kredytu hipotecznego.

  Inne kredyty hipoteczne Warunki

  Więcej od Bankrate

  Poradnik dotyczący bezpieczeństwa w domu: jak określić poziom ryzyka i sfinansować inwestycję

  Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność swojej nieruchomości? Ten przewodnik może pomóc.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych na 30 lat flirtuje z rekordowo niskim poziomem

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych prawdopodobnie w najbliższym czasie nie spadnie znacznie.

  Czy oprocentowanie kredytu hipotecznego na 15 lat pobiło w tym tygodniu kolejny rekord?

  Kiedyś był produktem niszowym, krótkoterminowe kredyty hipoteczne zyskują na popularności ze względu na niskie stopy procentowe.

  Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych za 30 lat osiągnęło w tym tygodniu nowy rekord?

  W cotygodniowym badaniu pożyczkodawców Bankrate przeważają niskie koszty pożyczki.

  Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych – dzisiejsze stopy procentowe kredytów hipotecznych

  Zobacz stawki z naszego cotygodniowego krajowego badania dotyczącego płyt CD, kredytów hipotecznych, produktów kapitałowych do domu, kredytów samochodowych i kart kredytowych.

  Co to jest zadatek?

  Dokonywanie wpłaty na poczet pieniędzy jest w pewnym sensie nieoficjalną zasadą na rynku nieruchomości.

  W jaki sposób plan ulgi podatkowej Biden w wysokości 15 000 USD dla początkujących nabywców domu może zmienić zasady gry

  Te kredyty mogą przyspieszyć zakup pierwszego domu o trzy lata, mówi ekonomista z branży nieruchomości.

  Jakie są opłaty APR w przypadku kredytu hipotecznego?

  Przyjrzyjmy się bliżej, jakie opłaty są zazwyczaj uwzględnione w RRSO, a jakie nie.

  Co to są podatki od przeniesienia nieruchomości?

  Podatki od przeniesienia własności nieruchomości różnią się od podatku od nieruchomości, podatku od nieruchomości i podatku od darowizn.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy