Przeprowadzka się z partnerem, który ma kredyt hipoteczny

17 lutego 2021

W tym krótkim przewodniku omówimy, na co należy zwrócić uwagę, wprowadzając się do partnera, który ma kredyt hipoteczny.

Spis treści

Co wziąć pod uwagę wprowadzając się do partnera, który ma kredyt hipoteczny

Wprowadzając się z partnerem, który ma kredyt hipoteczny, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Możesz zastanowić się, czy Twoje prawa jako pary żyjącej w konkubinacie różnią się od praw małżonków.

Kiedy wprowadzasz się do domu partnera, ale nie jesteś żonaty, jest to znane jako konkubent.

Co to jest konkubinat?

Kohabitacja ma miejsce, gdy mieszkasz z kimś, z kim nie jesteś żonaty. W przypadku konkubinatu będziesz mieć inne prawa niż ktoś, z kim jesteś w związku małżeńskim. Twoje prawa również będą się zmieniać w zależności od tego, czy masz dzieci i ile mają lat.

Prawa każdego z was będą również zależeć od tego, czy oboje jesteście w umowie kredytu hipotecznego, czy tylko jedno z was.

Kiedy wprowadzasz się do partnera, który ma kredyt hipoteczny, nie masz żadnych praw ani roszczeń do jego kredytu hipotecznego, a jeśli umrze, nadal nie będziesz mieć żadnych praw ani roszczeń do kredytu hipotecznego, chyba że stwierdził to w testamencie.

Zostanie współwłaścicielem ze swoim partnerem po wprowadzeniu się

Jedynym sposobem, w jaki możesz mieć jakiekolwiek roszczenie po wprowadzeniu się do partnera, który ma kredyt hipoteczny, jest poproszenie go o posiadanie wspólnego kredytu hipotecznego.

Aby to zrobić, pożyczkodawca hipoteczny również będzie musiał się na to zgodzić i może być zmuszony do przeprowadzenia testu przystępności kredytu hipotecznego, aby sprawdzić, czy byłbyś w stanie spłacać miesięczne spłaty kredytu hipotecznego, gdyby coś się stało Twojemu partnerowi.

Może to nie być jedyna podstawa, na podstawie której dodadzą Cię jako współwłaściciela, ponieważ nadal mogą dodać Cię jako współwłaściciela nieruchomości, jeśli Twój partner nadal jest w stanie utrzymać miesięczne spłaty kredytu hipotecznego.

Kiedy przenosisz nieruchomość lub dodajesz kogoś jako współwłaściciela, mogą wystąpić pewne konsekwencje podatkowe i powinieneś zasięgnąć porady podatkowej w tej sprawie.

Kiedy stajesz się współwłaścicielem, możesz mieć równe udziały jako twój partner lub mieć nierówne udziały w zależności od tego, co zdecydujesz.

Ty i Twój partner musicie zasięgnąć niezależnej porady prawnej, gdy zostaniecie współwłaścicielami.

W niektórych przypadkach Twój partner może nie chcieć dodać Cię do kredytu hipotecznego na swojej nieruchomości.

Obie strony powinny nadal zasięgnąć niezależnej porady prawnej, gdy ktoś wprowadza się do partnera, który ma kredyt hipoteczny.

Co należy wziąć pod uwagę, wprowadzając się do partnera, który ma kredyt hipoteczny?

Kiedy wprowadzasz się z partnerem, który ma kredyt hipoteczny lub Twój partner wprowadza się do Twojego domu i masz kredyt hipoteczny, powinieneś uzyskać umowę wspólnego zamieszkania, która będzie regulować odpowiednie zobowiązania stron i interesy w nieruchomości.

Umowy o wspólnym pożyciu działają w oparciu o prawa powiernicze i musisz bardzo uważać, aby nie wpaść w żadne fundusze, których nie zamierzałeś.

Jeśli twój partner płaci za kredyt hipoteczny lub płaci za ulepszenia domu, które zwiększyły wartość nieruchomości, może mieć udział w nieruchomości.

Umowa o wspólnym pożyciu może wiele zmienić, ale może nie rozwiązać każdego problemu.

Powinieneś zadać swojemu prawnikowi wszelkie pytania dotyczące konkretnych kwestii, które mogą Cię niepokoić, i uzyskać wyczerpującą poradę.

Co wziąć pod uwagę, mieszkając z partnerem, który jest właścicielem domu

Zazwyczaj, gdy ty i twój partner mieszkacie razem, ale są oni właścicielami domu, zazwyczaj masz znacznie mniej praw do mieszkania w tej nieruchomości niż gdybyś był ich mężem lub żoną, partnerem cywilnym lub miał wspólny kredyt hipoteczny.

Mieszkając z partnerem, który jest właścicielem domu, warto wziąć pod uwagę kilka innych rzeczy.

Podkreślaliśmy już potrzebę zawarcia umowy o wspólnym pożyciu i zasięgnięcia porady prawnej.

Kilka innych rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

  • Chociaż możesz nie mieć prawa do wspólnego zamieszkiwania w stosunku do nieruchomości, jeśli mieszkasz z partnerem, który jest właścicielem domu, nadal możesz mieć korzystny interes w nieruchomości, jeśli zapłaciłeś czynsz, zapłaciłeś na poczet hipoteki lub zapłaciłeś na poczet kosztów remontu. W związku z tym możesz mieć możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu wartości domu i wszelkich późniejszych podwyżek kapitału własnego bez względu na to, czy mieszkałeś w tym domu. Nie daje to prawa do zamieszkania w nieruchomości.
  • Powinieneś upewnić się, że wszelkie umowy, z którymi się spotykasz, są sporządzone na piśmie.Powinieneś rozważyć sporządzenie testamentu, więc w przypadku śmierci udziały w Twoim majątku trafią do odpowiedniej osoby.Wspólne zamieszkanie nie oznacza, że ​​masz partnera lub małżeństwo na podstawie prawa zwyczajowego. Nie będziesz mieć takich samych praw jak małżeństwo.Możesz zmusić partnera do sprzedaży nieruchomości, aby odzyskać swoje korzystne odsetki, gdy opuścisz nieruchomość lub się podzielisz.Jeśli nieruchomość zostanie sprzedana, możesz ubiegać się o wszelkie korzyści z posiadania nieruchomości.Wysokość odsetek, o które możesz się ubiegać, będzie zależeć od rodzaju wniesionych składek. Czy były to wpłaty na poczet kaucji, miesięczne spłaty kredytu hipotecznego, koszty remontu czy rachunki za media.W tym krótkim przewodniku omówiliśmy, co należy wziąć pod uwagę, wprowadzając się do partnera, który ma kredyt hipoteczny.

    Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, daj nam znać.

  • Dzielić
  • ĆwierkaćKołekJohn BateJohn ma 22-letnie doświadczenie w usługach finansowych. Obejmuje to badania finansowe, usługi finansowe (jako wykwalifikowany broker kredytów hipotecznych i subemitent), handel finansowy i sprzedaż w globalnych bankach inwestycyjnych. Pracując jako analityk ds. Badań wydawniczych, zajmował się kredytami w europejskich bankach i doradzał klientom instytucjonalnym w zakresie strategii inwestycyjnych zarówno w JP Morgan, jak i Societe Generale. John przeszedł wszystkie trzy poziomy programu CFA (Chartered Financial Analyst).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy