Pismo hipoteczne: ograniczenie finansowania

Category: Przed Złożeniem
17 lutego 2021

Co zawiera oświadczenie o zobowiązaniu do kredytu hipotecznego?

Pismo w sprawie przyjęcia kredytu hipotecznego to dokument, który Twój pożyczkodawca przygotowuje po zatwierdzeniu wniosku o kredyt mieszkaniowy. Informuje Ciebie i sprzedawców domów, że masz pożyczkę i możesz ją zamknąć przy zakupie.

List ten można również nazwać listem zatwierdzającym.

Co zawiera zobowiązanie do kredytu hipotecznego lub list zatwierdzający?

List zatwierdzający lub zobowiązujący zwykle zawiera następujące podstawowe informacje:

 • Rodzaj pożyczki, z której skorzystasz – na przykład pożyczka mieszkaniowa VA
 • Pożyczona kwota
 • Okres kredytowania – np. Spłata 30 lat
 • Oprocentowanie pożyczki

Ponadto list może zawierać określone warunki, które muszą zostać spełnione, zanim pożyczkodawca wyda pożyczone środki.

Zatwierdzenia warunkowe

Większość zezwoleń zawiera listę warunków, które musisz spełnić. Warunki mogą być „przed dokumentami, co oznacza, że ​​nie możesz otrzymać dokumentów pożyczki, dopóki nie dostarczysz tych pozycji, a ubezpieczyciel nie podpisze ich.

Przykłady warunków przed dokumentem obejmują:

 • Dostarczanie aktualnych dokumentów dotyczących dochodów lub aktywów
 • Spłacanie wyjątkowej kolekcji
 • Zakończenie inspekcji szamba lub studni
 • Objaśnienie niektórych wypłat, przelewów lub depozytów finansowych
 • Udokumentowanie źródła wpłaty

Jeśli pożyczkodawca korzysta z automatycznego systemu oceny ryzyka (AUS), oprogramowanie może automatycznie wygenerować zgodę i listę warunków.

Warunki wstępne są najważniejsze, a ubezpieczyciel nie może podjąć ostatecznej decyzji, dopóki nie dostarczysz tych rzeczy. Twój wniosek może zawierać informację, że zarabiasz 10000 USD miesięcznie, a pożyczkodawca może warunkowo zatwierdzić Twoją pożyczkę, pod warunkiem, że udowodnisz, że faktycznie zarabiasz 10000 USD miesięcznie.

Pełne atesty

Inne warunki są rozważane „przed finansowaniem, a te pozycje są bardziej „porządkowe. Na przykład, jeśli twoi rodzice wpłacą ci zaliczkę, twoje warunki przed udaniem się do lekarza mogą dowodzić, że mają pieniądze, które mogą ci dać, i że zdeponowałeś pieniądze na swoim koncie czekowym.

Warunkiem poprzedzającym sfinansowanie może być doprowadzenie pieniędzy do zamknięcia w odpowiedniej formie – na przykład czek kasjerski lub przelew bankowy.

Zatwierdzenie tylko przed warunkami finansowania jest silniejsze niż zatwierdzenie z warunkami przed dokumentem, ponieważ jest mniej błędów.

Inne przed warunkami finansowania mogą obejmować:

 • Dostarczenie dowodu ubezpieczenia przedmiotu ubezpieczenia
 • Dostarczenie dowodu sprzedaży Twojego obecnego domu, jeśli jednocześnie zamykasz sprzedaż i zakup
 • Jeśli refinansujesz, musi upłynąć trzydniowy okres na odstąpienie od umowy, zanim pożyczkodawca uwolni swoje środki

Przed warunkami finansowania są obsługiwane głównie przez pożyczkodawcę i firmę tytułową lub prawnika.

Czy musisz pokazać sprzedającemu swoje warunki?

Twoja umowa zakupu nieruchomości może wymagać dostarczenia listu zobowiązującego, aby udowodnić, że przestrzegałeś harmonogramu określonego w umowie.

A jeśli warunki są żenujące? Na przykład, w Twoim piśmie jest napisane, że musisz przedstawić swoje zaległości alimentacyjne na bieżąco, spełnić wyrok lub udokumentować zwolnienie z upadłości?

Jeśli nie chcesz okazywać sprzedającemu warunkowej zgody, najlepszym rozwiązaniem jest dostarczenie wszystkiego, o co żąda pożyczkodawca, tak szybko, jak to możliwe, i otrzymanie nowego listu bez niezręcznych warunków.

Ewentualnie urzędnik ds. Pożyczki może zechcieć wydać list zatwierdzający stwierdzający, że „podlega on określonym warunkom, bez podania tych warunków.

Różnica między kwalifikacją wstępną, zatwierdzeniem wstępnym a zobowiązaniem

Rozróżnienie między tymi terminami może być mylące, ponieważ nie wszyscy kredytodawcy hipoteczni używają ich w ten sam sposób.

Na przykład przyjęta definicja wstępnej kwalifikacji zakłada, że ​​pożyczkodawca zakłada, że ​​jeśli wszystko, co mówi pożyczkobiorca, jest prawdą, to * powinien * być w stanie kwalifikować się do pożyczki w wysokości do X dolarów. pożyczkodawcy zwykle nie sprawdzają kredytu pod kątem wstępnej kwalifikacji.

Jednak niektórzy pożyczkodawcy sporządzają raport kredytowy przed wydaniem wstępnej kwalifikacji, a inni mogą nawet przeglądać wyciągi bankowe i odcinki wypłat. Prekwalifikacja drugiego pożyczkodawcy jest silniejsza.

Ogólnie rzecz biorąc, wstępna kwalifikacja jest dobra tylko w celu poinformowania kupujących, na co ich stać.

Następnym krokiem jest wstępne zatwierdzenie. To prawie to samo, co zatwierdzenie warunkowe. Kupujący składa wniosek o kredyt hipoteczny wraz z dowodem dochodów i majątku. Pożyczkodawca sporządza raport kredytowy.

W przypadku zatwierdzeń wstępnych jednym z warunków poprzedzających dokument jest zadowalająca wycena przedmiotu. Inną nazwą wstępnego zatwierdzenia jest zatwierdzenie kredytu.

Złożenie oferty ze wstępnym zatwierdzeniem lub zatwierdzeniem kredytu stawia Cię w znacznie lepszej sytuacji niż złożenie oferty z samą wstępną kwalifikacją.

Gdy istnieją tylko warunki przed finansowaniem, kupujący ma to, co ogólnie uważa się za pełne zatwierdzenie. Nie możesz uzyskać pełnej zgody, dopóki nie znajdziesz nieruchomości, nie otworzysz escrow i nie uzyskasz wyceny.

Jakie są dzisiejsze stawki kredytów hipotecznych?

W chwili pisania tego tekstu obecne 30-letnie stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych jest nadal poniżej czterech procent dla dobrze wykwalifikowanych wnioskodawców. Oprócz uzyskania jak najwyższych kwalifikacji przed złożeniem wniosku, możesz zaoszczędzić pieniądze, agresywnie kupując najlepsze oferty kredytów hipotecznych.

Oznacza to uzyskanie co najmniej trzech lub czterech ofert od konkurujących kredytodawców hipotecznych, co jest łatwe do zrobienia online.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy