Oto, co dzieje się z Twoim kredytem hipotecznym, kiedy sprzedajesz swój dom

17 lutego 2021

Partner dokonał oszustwa w umowie sprzedaży i wręczono biznesmenowi gotówkę i długopis. [+] podpisanie umowy korupcyjnej koncepcji korupcji.

W dzisiejszych czasach większość ludzi nie zostaje w swoich domach, dopóki ich kredyt hipoteczny nie zostanie w pełni spłacony, co może skłonić wielu sprzedających do zastanowienia się, czy mogą sprzedać swój dom, mimo że nadal są winni pieniądze. Prosta odpowiedź brzmi: tak, ale jeśli jesteś jednym z tych sprzedawców, czytaj dalej. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, co dzieje się z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom.

Co dzieje się w typowej sprzedaży

Mówiąc prościej, w tradycyjnej sprzedaży powinieneś być w stanie sprzedać swój dom za więcej niż to, co obecnie jesteś winien z tytułu kredytu hipotecznego. Jeśli spłacałeś kredyt hipoteczny przez lata, zgromadziłeś kapitał w swoim domu, który możesz spieniężyć przy sprzedaży.

Kiedy dom zostaje zamknięty, między wpłatą zaliczki a pożyczką hipoteczną, kupujący przekazuje do rozliczenia środki równe cenie sprzedaży domu. Środki te są następnie wykorzystywane na spłatę:

 1. Pozostała kwota kredytu hipotecznego
 2. Wszelkie pożyczki pod zastaw domu lub HELOC, które możesz miećTwoje koszty zamknięcia (prowizje agenta, podatki itp.)Jeśli po całkowitym spłaceniu tych długów pozostaną jakieś pieniądze, pozostała część zostanie Ci wypłacona jako zysk. Następnie możesz wykorzystać te środki na sfinansowanie zaliczki na nowy dom lub w dowolny sposób.

  Wewnątrz nowej rezydencji LeBrona Jamesa w Beverly Hills za 36,8 miliona dolarówPięć sposobów, w jakie pandemia wpłynęła na trendy w projektowaniu wnętrz w 2020 rokuNiezbędne domowe akcenty, które zechcesz ozdobić jesienią Co dzieje się w krótkiej sprzedaży

  Krótka sprzedaż ma miejsce, gdy dom jest sprzedawany za kwotę mniejszą niż całkowita kwota długu wobec nieruchomości. Tutaj, jako właściciel, musiałbyś porozmawiać ze swoją firmą hipoteczną i poprosić ją o zaakceptowanie straty, ponieważ wpływy ze sprzedaży domu będą niższe niż to, co jest im należne.

  W krótkiej sprzedaży proces sprzedaży przebiega nieco inaczej. Zamiast decydować o przyjęciu oferty, musisz uzyskać zgodę pożyczkodawcy, zanim przejdziesz dalej. Może to często spowolnić proces.

  Co dzieje się, gdy jednocześnie kupujesz i sprzedajesz dom

  Jeśli sprzedajesz jako pierwszy

  Podsumowując, jeśli próbujesz kupić i sprzedać dom w tym samym czasie, łatwiej jest sprzedać najpierw. Dzięki tej metodzie otrzymasz wypłatę ze sprzedaży starego domu, którą możesz następnie wykorzystać do wpłaty zaliczki na nowy dom.

  Jeśli kupisz pierwszy

  Jeśli kupisz pierwszy, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że będziesz musiał popracować trochę ciężej, ustalając szczegóły obu transakcji. W takim przypadku nie będziesz mieć łatwo dostępnych środków ze sprzedaży na pokrycie zaliczki i kosztów zamknięcia nowego domu, więc będziesz musiał oprzeć się na jednej z następujących opcji, aby finansowanie zadziałało:

  • Skorzystaj z warunku sprzedaży domu: kiedy piszesz ofertę dotyczącą nowego domu, masz możliwość włączenia warunkowej sprzedaży domu. W przypadku ewentualnej sprzedaży domu musisz znaleźć kupca na stary dom, zanim będziesz mógł zdecydować się na nowy. Jeśli nie możesz znaleźć kupującego, ta klauzula daje Ci prawo do odstąpienia od umowy. Pamiętaj jednak, że chociaż skorzystanie z tego warunku jest opcją, może to spowodować, że Twoja oferta będzie mniej atrakcyjna dla sprzedawców.
  • Uzyskaj pożyczkę pomostową: pożyczka pomostowa to pożyczka krótkoterminowa, która może pomóc w spłacie starego kredytu hipotecznego i wpłaceniu zaliczki na nowy dom. Następnie, sprzedając swój stary dom, możesz spłacić kredyt pomostowy za środki ze sprzedaży. Miej przy sobie dwa kredyty hipoteczne: chociaż może to nie brzmieć zabawnie, jeśli możesz sobie na to pozwolić, najprostszą opcją może być posiadanie dwóch kredytów hipotecznych, dopóki nie znajdziesz kupca na swój stary dom. W ten sposób możesz składać oferty na nowy, nie będąc zobowiązanym do ewentualnej sprzedaży domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy