Możesz teraz co tydzień bezpłatnie sprawdzać swój raport kredytowy

Możesz teraz co tydzień bezpłatnie sprawdzać swój raport kredytowy
Category: Twój Kredyt
16 października 2020

Kup mleko, wynieś śmieci, a teraz sprawdź swój raport kredytowy? Począwszy od 20 kwietnia 2020 r., Konsumenci mogą teraz bezpłatnie sprawdzać swoje raporty kredytowe co tydzień do kwietnia 2021 r. Na stronie AnnualCreditReport.com. Wcześniej bezpłatne raporty były dostępne tylko raz na 12 miesięcy.

Zwiększenie dostępu było wspólną decyzją trzech największych amerykańskich agencji informacji kredytowej: TransUnion, Equifax i Experian.

„Udostępniamy raporty kredytowe częściej, aby ludzie mogli lepiej zarządzać swoimi finansami i podejmować niezbędne kroki w celu ochrony ich zdolności kredytowej” – powiedział CEO Mark W. Begor, CEO Equifax; Brian Cassin, CEO Experian; i Chris Cartwright, CEO TransUnion we wspólnym oświadczeniu.

Oto dlaczego warto częściej sprawdzać raport kredytowy.

Mnóstwo oszustw związanych z koronawirusem

Druga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems opracowuje projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarów

Przygotuj się na mniejszy pakiet bodźców: Pelosi, Mnuchin Rozpoczynają negocjacje pomocy Covid-19 – ponownie

Mark Cuban Renews domaga się czeków stymulacyjnych o wartości 1000 USD co 2 tygodnie

Prawie w każdym kryzysie przestępcy znajdują szansę. Niektóre oszustwa są bardziej wyrafinowane niż inne i nawet ktoś, kto uważa się za bystrych, może stwierdzić, że został oszukany przez schemat związany z COVID-19.

„Oszustwa phishingowe wzrosły w ciągu ostatnich kilku tygodni” – mówi Bruce McClary, rzecznik prasowy National Foundation for Credit Counseling.

Jeśli nieumyślnie podałeś jakiekolwiek dane osobowe podmiotowi, który uważałeś za bank, firmę pożyczkową lub inną instytucję, oszuści mogą być w stanie wykorzystać je do otwarcia fałszywych linii kredytowych w Twoim imieniu.

Jeśli dochodzi do kradzieży tożsamości lub oszustwa kredytowego, bardzo ważne jest, aby działać szybko, zanim Twoja zdolność kredytowa zostanie uszkodzona. „Możliwość zobaczenia tych informacji, gdy tylko pojawią się one w raporcie kredytowym, daje Ci przewagę nad konkurencją w porównaniu z sprawdzaniem raportu tylko raz w roku” – mówi McClary.

Jeśli zauważysz błąd w raporcie kredytowym, zechcesz natychmiast działać. Skontaktuj się z jednym z trzech biur kredytowych, jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, aby mogły umieścić alert o oszustwie na Twoich kontach. Alert o oszustwie działa podobnie do zamrożenia kredytu, ponieważ wymaga od wierzycieli weryfikacji Twojej tożsamości przed otwarciem nowej linii kredytowej, wysłaniem dodatkowej karty lub zwiększeniem linii kredytowej na istniejącym koncie.

Odroczone płatności z powodów związanych z koronawirusem nie powinny mieć wpływu na Twój kredyt

Ustawa CARES zawiera szczegółowe przepisy mające na celu ochronę osób doświadczających stresu finansowego związanego z koronawirusem przed negatywnym wpływem na ich wynik.

Oznacza to, że jeśli uzyskasz zgodę na zwłokę w związku z COVID-19, opóźnioną płatność lub inną umowę dotyczącą płatności z pożyczkodawcą lub podmiotem obsługującym pożyczkę, nie mogą zgłosić Cię jako zalegającego, a Twoja ocena kredytowa nie ulegnie zmianie w okresie zmodyfikowany harmonogram płatności.

Najlepszą rzeczą do zrobienia, jeśli wiesz, że nie uda Ci się zapłacić ani rachunku, jest proaktywny kontakt z pożyczkodawcą. Jeśli wiedzą, że dzieje się tak z powodu trudności związanych z koronawirusem, większość pożyczkodawców i wierzycieli oferuje alternatywne rozwiązania bez karania zdolności kredytowej.

Istnieje ważne zastrzeżenie do tej zasady: jeśli Twój pożyczkodawca zgłosił już zaleganie z płatnościami, może on nadal zgłaszać Cię jako zalegającego z płatnościami, nawet jeśli Twój obecny powód wynika z przyczyny związanej z COVID-19.

Wypełnij luki innymi pożyczkami

Jest dużo szumu wokół różnych federalnych działań pomocowych, takich jak program ochrony wypłat i pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych. Ale te koncentrują się na przekazywaniu funduszy firmom. Jeśli szukasz innego rodzaju ulgi – takiej jak karta kredytowa 0% RRSO, refinansowanie kredytu hipotecznego lub nowy kredyt samochodowy, warto wiedzieć, że w raporcie kredytowym nie ma błędnych informacji ani błędów, zwłaszcza jeśli sytuacja finansowa został niedawno dotknięty.

„Co 30 dni Twoje raporty kredytowe przechodzą przez cały cykl aktualizacji od aktywnych pożyczkodawców. Twój dzisiejszy raport kredytowy będzie zasadniczo różny co 30 dni ”- mówi John Ulzheimer, uznany w całym kraju ekspert kredytowy i były pracownik FICO i Equifax.

Administracja małych firm poinformowała niedawno prawie 8 000 osób ubiegających się o pożyczki w ramach EIDL, że ich dane osobowe mogły zostać naruszone. Jeśli regularnie sprawdzasz swój raport kredytowy zgodnie z nową umową między agencjami sporządzającymi raporty kredytowe, będziesz w stanie sprawdzić, czy coś jest nie tak we własnych informacjach i podjąć kroki w celu ich poprawienia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy