Miesięczny kalkulator spłaty kredytu hipotecznego

Category: Twojej Zdolności
17 lutego 2021

Skorzystaj z tego bezpłatnego narzędzia, aby obliczyć miesięczne raty dla danej kwoty pożyczki. Jako podstawowy kalkulator szybko oblicza spłatę kapitału i odsetek od pożyczki o stałym oprocentowaniu. Jeśli chcesz obliczyć płatności całościowe z innymi czynnikami, takimi jak PMI, ubezpieczenie domu, podatki od nieruchomości, punkty i opłaty HOA, skorzystaj z naszego zaawansowanego kalkulatora.

Chcesz sprawdzić najlepsze obecnie dostępne stawki? Aktualne stałe oprocentowanie kredytów mieszkaniowych na 30 lat przedstawiono poniżej.

Twój dom jest najcenniejszą własnością, jaką kiedykolwiek będziesz posiadał, więc spłata kredytu mieszkaniowego jest Twoim najważniejszym obowiązkiem.

To dziadek wszystkich twoich długów, zobowiązanie finansowe, które przeważa nad wszystkim innym na twojej liście rzeczy do zrobienia i jest podstawą twojej zdolności kredytowej.

Mimo to nie powinieneś się onieśmielać stopami procentowymi, ocenami kredytowymi ani dziwną terminologią finansową. Świat finansowania nieruchomości nie jest trudny do zrozumienia, ale jest pełen pułapek, których można uniknąć, przeprowadzając małe badania. Dopóki rozumiesz różne elementy umowy pożyczki i wiesz dokładnie, co wydajesz, zakup domu może być bezstresowy.

Jak wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny

Podobnie jak najważniejsze finansowe kamienie milowe, pożyczki mieszkaniowe to nic innego jak prosta koncepcja otoczona warstwami mylącej terminologii. Po rozszyfrowaniu mumbo jumbo są one stosunkowo łatwe do zrozumienia.

Obecnie dla kupujących domy dostępne są dwa rodzaje kredytów hipotecznych i prawdopodobnie słyszałeś o obu z nich. Dostępne są dwie opcje: Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu (FRM) i Kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu (ARM). Obie mają zalety i wady.

Stałe stawki
 • Twoje stawki i płatności pozostają niezmienne bez względu na to, co dzieje się na rynku. Zapewnia to stabilność i spójność planowania finansowego.
 • W przyszłości nie będzie żadnych niespodzianek, ale za przywilej trzeba zapłacić; Pożyczki o stałym oprocentowaniu kosztują więcej z góry.Stałe stawki są mniej skomplikowane, co czyni je idealnymi dla kupujących po raz pierwszy, ale ponieważ są tak powszechne, większość z nich to proste pożyczki, które są identyczne dla każdego pożyczkodawcy.Jeśli oprocentowanie spada, kredytobiorcy o stałym oprocentowaniu muszą refinansować. Będzie to kosztować tysiące dolarów kosztów zamknięcia i niezliczonych godzin pracy nóg.Regulowane stawki
 • Stawki zmienne są bardziej ryzykowne, ponieważ stawki (i twoje płatności) mogą się gwałtownie zmieniać, ale wynagradza cię znacznie niższa stopa początkowa niż pożyczkobiorcy o stałym oprocentowaniu.
 • Roczne ARM to 30-letnia pożyczka mieszkaniowa, w której oprocentowanie zmienia się raz w roku, ale może ulec drastycznej zmianie, skacząc nawet o jeden procent rocznie.ARM są skomplikowane i trudne do zrozumienia dla nowicjuszy. Pożyczkodawcy mogą oszukać Cię indeksami korekty, marginesami i limitami, które przyprawią Cię o zawrót głowy.Największym plusem ARM są niższe płatności początkowe, dzięki czemu pożyczkobiorcy mogą kwalifikować się do uzyskania większej liczby kredytów i większych domów.Rozważając zalety i wady tych dwóch opcji, pamiętaj, że 75% wszystkich kredytów hipotecznych udzielonych w USA to kredyty o stałym oprocentowaniu. Rozważmy FRM jako podwyższony tramwaj, a pożyczkę o regulowanej stopie jako przejażdżkę kolejką górską Wild Mouse.

  Możesz być zainteresowany, aby wiedzieć, że słowo hipoteka to 700-letnie francuskie słowo oznaczające „martwy (hipoteka) + „umowa (wskaźnik), wywodzące się z idei, że taka umowa „umiera, gdy dług zostanie spłacony wyłączone lub dłużnik przegapi płatność. Jest to odpowiednie dla wielu właścicieli domów, którzy czasami postrzegają to jako zobowiązanie do życia lub śmierci.

  Uzyskanie wstępnej akceptacji to najlepszy wybór

  Obecnie większość sprzedawców oczekuje, że kupujący pojawią się z listem przed zatwierdzeniem i uważają tych kupujących za bardziej poważnych. Jeśli sprzedający uważają, że jesteś poważnym nabywcą, będą bardziej skłonni do targowania się o cenę.

  Wstępna akceptacja oznacza, że ​​pożyczkodawca sprawdził już Twoją historię kredytową i zweryfikował Twoje dochody oraz dał Ci zielone światło na określoną kwotę pieniędzy, zwykle na okres zakupów wynoszący 90 dni.

  Aby uzyskać wstępne zatwierdzenie, będziesz potrzebować dużej ilości dokumentacji, więc powinieneś zacząć zbierać dokumenty już teraz. Oto, czego potrzebuje od Ciebie pożyczkodawca do wstępnego zatwierdzenia:

  • Dowód dochodu – ostatnie odcinki wynagrodzenia, które obejmują dochód od początku roku zarówno dla Ciebie, jak i Twojego małżonka, a także wyciągi W-2 i zeznania podatkowe z ostatnich dwóch lat
  • Dobry kredyt – nie ma w tym nic dziwnego, ale zdziwiłbyś się, jak duża różnica ma kilka punktów kredytowych na Twoje oprocentowanie. Warunkiem jest uzyskanie zdolności kredytowej na poziomie co najmniej 620 punktów. Dowód majątku – musisz przedstawić rachunek inwestycyjny i wyciągi bankowe, aby udowodnić, że masz wystarczające aktywa na pokrycie zaliczki i kosztów zamknięcia. Weryfikacja zatrudnienia – odcinki wypłaty nie są wystarczającym dowodem stabilnego zatrudnienia dla pożyczkodawców. Najprawdopodobniej skontaktują się z pracodawcą, aby zweryfikować Twoje wynagrodzenie i historię zatrudnienia.Co obejmuje miesięczna płatność?

   Istnieją trzy główne elementy. Pierwsze dwa, spłata kapitału i odsetek, to znane warunki pożyczki. Ale posiadanie domu wymaga również pokrycia wydatków, takich jak opłaty za utrzymanie mieszkania, ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości.

   Dla niektórych kupujących istnieje również dodatkowy koszt prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI), stosowany do kredytów, w których zadatek jest niższy niż 20 procent.

   Jak obliczana jest Twoja stawka?

   Obliczanie kredytu hipotecznego to jedno z niewielu miejsc, w których twoje lekcje algebry są przydatne, ale jest o wiele bardziej skomplikowane, niż pamiętasz, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie zmienne związane z kredytem mieszkaniowym.

   Wzór stosowany do obliczania miesięcznych spłat kapitału i odsetek hipotecznych jest następujący:

   P = V [n (1 + n) ^ t] / [(1 + n) ^ t – 1]

   • P = miesięczna kwota płatności
   • V = kwota pożyczki t = całkowita liczba spłat / okres spłaty kredytu w miesiącach n = miesięczna stopa procentowaPowyższe wylicza podstawową spłatę kredytu. Aby uzyskać pełny obraz kosztów posiadania, należy również dodać inne koszty posiadania domu, w tym takie rzeczy, jak:

    • podatki od nieruchomości
    • ubezpieczenie domówubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI)konserwacjaSkładki HOANa szczęście dostępne są bezpłatne narzędzia online, które upraszczają to zadanie. W poniższym przykładzie wprowadziliśmy następujące informacje: Pożyczka dotyczy domu o wartości 300 000 USD z 7,5% oprocentowaniem przez 30 lat. Szybkie kliknięcie myszą pokazuje dokładny koszt, 2272,45 USD miesięcznie.

     Posługując się tym samym przykładem przy niższej stopie procentowej wynoszącej 6,5%, uzyskuje się znacznie mniejszą kwotę, 2054,22 USD. Te narzędzia online pozwalają analizować liczby i eksperymentować z różnymi opcjami.

     Ostatnią radą dla kupujących domy jest unikanie większych zakupów lub pożyczek podczas procesu zatwierdzania. Kupno nowego samochodu lub ubieganie się o kartę kredytową może okazać się przełomem dla Twojej pożyczki, więc odłóż to na koniec umowy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy