Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu: poznaj podstawy ARM

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 20 lipca 2018 /
 • 2 minuty czytaniaOleksiy Maksymenko / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Kiedy otrzymujesz kredyt hipoteczny, możesz wybrać kredyt hipoteczny o stałym lub zmiennym oprocentowaniu, zwany ARM. Podczas gdy kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu mają tę samą stopę procentową przez cały okres spłaty kredytu, kredyty hipoteczne o zmiennej stopie procentowej mają zmienne stopy procentowe.

  Co to jest kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej?


  Stopy procentowe są nieprzewidywalne, chociaż w ostatnich dziesięcioleciach wykazywały tendencję wzrostową i spadkową w cyklach wieloletnich. Stany Zjednoczone znajdowały się w trendzie wzrostowym stóp procentowych od około 2016 r., Ale pięć lat wcześniej stopy procentowe były niskie i płaskie.

  Zobacz, jak oprocentowanie kredytów hipotecznych porównuje się między różnymi typami kredytów.

  Okresy o stałej stopie procentowej

  Najpopularniejszym kredytem hipotecznym o zmiennym oprocentowaniu jest 5/1 ARM:

  Kurs wprowadzający 5/1 ARM obowiązuje przez pięć lat. (To jest „5 w 5/1.)

  • Kurs wprowadzający 5/1 ARM obowiązuje przez pięć lat. (To jest „5 w 5/1.)
  • Następnie stopa procentowa może zmieniać się co roku. (To jest „1 w 5/1.)Niektórzy pożyczkodawcy oferują 3/1 ARM, 7/1 ARM i 10/1 ARM.

   Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu zależą od wskaźników stopy procentowej i marż

   Po zakończeniu okresu o stałym oprocentowaniu oprocentowanie kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu przesuwa się w górę lub w dół w zależności od indeksu, z którym jest powiązany. Indeks jest stopą procentową ustalaną przez siły rynkowe i publikowaną przez stronę neutralną. Istnieje wiele indeksów, a dokumentacja dotycząca pożyczki identyfikuje indeks, po którym następuje dany kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej.

   Aby ustalić stawkę ARM, pożyczkodawca bierze stopę indeksu i dodaje uzgodnioną liczbę punktów procentowych, zwaną marżą. Stopa indeksu może się zmieniać, ale marża nie.

   Na przykład, jeśli indeks wynosi 1,25 procent, a marża wynosi 3 punkty procentowe, są one sumowane, aby uzyskać stopę procentową 4,25 procent. Jeśli rok później wskaźnik wyniesie 1,5 proc., To oprocentowanie kredytu wzrośnie do 4,5 proc.

   Główne indeksy kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu

   Większość oprocentowania kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej jest powiązana z wynikami jednego z trzech głównych indeksów.

   • Tygodniowa rentowność o stałym terminie zapadalności rocznych bonów skarbowych. Dłużne papiery wartościowe wyemitowane przez Departament Skarbu USA są opłacalne, zgodnie z śledzeniem Zarządu Rezerwy Federalnej.
   • 11. Okręgowy indeks kosztów funduszy (COFI). Odsetki instytucji finansowych w zachodnich Stanach Zjednoczonych płacą od posiadanych depozytów.Oferowana stawka międzybankowa w Londynie (Libor). Stawka, jaką większość międzynarodowych banków pobiera od siebie nawzajem duże pożyczki. Libor zostanie wycofany do końca 2021 roku.Niebo nie ogranicza stawek

    Jesteś odizolowany od możliwych gwałtownych wzrostów miesięcznych płatności z roku na rok, ponieważ ARM mają limity ograniczające kwotę, o jaką stawki i płatności mogą się zmienić.

    Czapki występują w kilku formach:

    • Okresowy limit stopy procentowej ogranicza możliwość zmiany stopy procentowej z roku na rok.
    • Limit stopy procentowej dożywotniej ogranicza, o ile stopa procentowa może wzrosnąć w okresie trwania pożyczki.Limit płatności ogranicza kwotę, jaką miesięczna rata może wzrosnąć w okresie spłaty pożyczki, w dolarach, a nie w punktach procentowych, o ile może zmienić się stopa.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy