Kiedy Capital One informuje biura o wykorzystaniu kredytu?

Category: Twój Raport
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Oczywiście trzy krajowe biura kredytowe – Experian, TransUnion i Equifax – nie obliczają Twojej zdolności kredytowej z powietrza. W tym celu potrzebują świeżych i stale aktualizowanych danych od wystawców kredytów.

Jeśli jesteś posiadaczem karty kredytowej Capital One, możesz się zastanawiać, kiedy to nastąpi. Podobnie jak wielu innych wierzycieli, firma regularnie przekazuje Twoje informacje trzem biurom.

W tym artykule najpierw ustalimy, kiedy emitent to zrobi i co zgłasza. Następnie pomniejszymy, aby spojrzeć na to, jak, kiedy i dlaczego zgłaszane są emitenci. Na koniec zbadamy, co jest ważne w wykorzystaniu Twojego kredytu – i co możesz zrobić, aby je poprawić.

Jak często Capital One zgłasza się do biur kredytowych

Według Capital One „zazwyczaj dostarcza on informacje kredytowe wszystkim trzem biurom raz w miesiącu.

Firma nie określa daty ani dat, kiedy to robi; różne posty na forach internetowych przez pozornych posiadaczy kart nie wyjaśniają sprawy. Niektórzy komentatorzy twierdzą, że Capital One raportuje pod koniec każdego miesiąca, podczas gdy inni twierdzą, że dzieje się to kilka dni po każdej dacie zestawienia.

Capital One również nie precyzuje w swojej literaturze, o czym dokładnie informuje, mówiąc jedynie, że „udostępnia informacje o koncie karty kredytowej. Ponownie przeglądając fora internetowe i media finansowe, wydaje się, że firma informuje biura o saldzie karty.

Niezależnie od tego, Capital One twierdzi, że Twój raport kredytowy pokaże, kiedy dokładnie emitent dostarczył Twoje dane do każdego biura.

Kluczową wartością, którą interesują się biura informacji kredytowej, jest równowaga. Uzbrojony w te informacje oraz limit kredytowy, biuro może określić współczynnik wykorzystania. Więcej o tym niezwykle ważnym stosunku za chwilę.

Jak często emitenci zgłaszają się do biur informacji kredytowej?

Mówiąc bardzo ogólnie, ponieważ wszyscy emitenci mają żywotny interes w utrzymywaniu aktualnych profili kredytowych, mają tendencję do regularnego raportowania – miesięczna stopa Capital One nie jest niczym niezwykłym.

Nie oznacza to jednak, że tak robią. Nie ma prawnego upoważnienia do zgłaszania działań posiadaczy kart, a są wydawcy, którym to nie przeszkadza. Ponadto emitenci, którzy raportują, niekoniecznie małpują Capital One, dostarczając dane do wszystkich trzech biur kredytowych; niektórzy mogą wybrać tylko jedną lub wybraną parę.

Nie ma również prawa stanowiącego, że emitent musi publicznie ujawniać ten harmonogram ani do której agencji / agencji raportuje, a nawet czy w ogóle raportuje. To powiedziawszy, większość emitentów nie stara się o to ukrywać. Szybki telefon do wydawcy lub krótka wiadomość za pośrednictwem usługi czatu online często wyciąga z nich te informacje.

Tak więc ostatecznie nie ma jednego standardu raportowania. Różni emitenci raportują w różnym tempie i w różnym czasie. Niemniej jednak istnieje wiele sytuacji, w których możesz chcieć poznać te informacje, na przykład gdy:

 • Niedługo ubiegam się o pracę, która wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej
 • Próbuję dostać kredyt hipotecznyMyślisz o złożeniu wniosku o nową kartę kredytowąW takich przypadkach dobrze jest wiedzieć, kiedy przypadają te daty raportowania (oczywiście jeśli Twój emitent zgłasza je w pierwszej kolejności). Poświęć chwilę, aby skontaktować się z emitentem, aby poznać te szczegóły, a następnie spróbuj spłacić znaczną część swojego długu przed datą sprawozdawczą, jeśli masz na to środki. Powinno to pomóc podnieść Twój wynik, gdy potrzebujesz go, aby przejść wyżej.

  Dlaczego wykorzystanie kredytu jest ważne

  Wskaźnik wykorzystania kredytu to po prostu kwota aktualnie używanego dostępnego kredytu. Na przykład, jeśli masz następujące salda i limity w portfelu czterech kart…Karta kredytowaSaldoLimit kredytowyKarta 12000 $5000 $Karta 2500 $4000 $Karta 32500 $5000 $Karta 41000 $10 000 $CAŁKOWITY6000 $24 000 $… Twój całkowity wskaźnik wykorzystania wyniesie 25% – 6000 USD podzielone przez 24 000 USD.

  Wykorzystanie kredytu wskazuje, ile masz miejsca na większe pożyczki. Mniej niż 30% do 35% (opinie są różne) jest ogólnie uważane za dobre i bezpieczne; liczba powyżej może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

  Dzieje się tak, ponieważ wykorzystanie kredytu ma znaczenie, jak widać na podstawie pięciu głównych czynników składających się na wynik kredytowy. Posortowaliśmy je według ich wagi, od większości do najmniej:

  Historia płatności– 35%

  Wskaźnik wykorzystania– 30%

  Długość historii kredytowej– 15%

  Nowe rachunki kredytowe(czyli niedawno nabyte instrumenty kredytowe) – 10%

  Miks kredytów(różnorodność ogólnego kredytu) – 10%

  Wykorzystanie jest drugim najważniejszym składnikiem wyniku, obok historii płatności, a jego waga jest prawie równa.

  Jak mogę poprawić wykorzystanie kredytu?

  Jeśli wykorzystanie kredytu przekracza ten przedział od 30% do 35% (lub naprawdę na jakimkolwiek poziomie, na którym chciałbyś, aby spadło), istnieją zasadniczo trzy sposoby, aby je obniżyć:

  • Zmniejsz swój dług
  • Zwiększ swój limitUzyskaj nową kartę kredytowąInnymi słowy, musisz poprawić przynajmniej jedną stronę wskaźnika wykorzystania kredytu. Najlepiej, jeśli uda Ci się w jakiś sposób zmniejszyć swoje zadłużenie – oczywiście nie tylko korzystnie wpłynie to na współczynnik, ale także sprawi, że Twoje finanse będą o wiele zdrowsze.

   Zwiększenie limitu kredytowego nie jest szczególnie trudnym zadaniem. Chociaż metody różnią się w zależności od wydawcy, kilka kliknięć w portalu zarządzania kontem może zwykle doprowadzić do żądania podniesienia limitu. Możesz również poprosić o podwyżkę przez telefon lub pisemną prośbę, jeśli chcesz pójść staromodną trasą.

   Często Twój emitent oferuje podwyższenie kredytu w zamian za jedną lub dwie informacje. Wydawcy często podnoszą limit dla posiadaczy kart, na przykład aktualizujących swój roczny dochód.

   Prawdopodobnie jest to oczywiste, ale i tak powiemy – Twoje konto musi mieć stosunkowo dobrą opinię, aby uzyskać wzrost limitu. Emitenci nie będą zwiększać swojej ekspozycji wobec Ciebie jako pożyczkodawcy, jeśli nie udowodnisz, że możesz spłacać swoje wyciągi na czas lub być zdyscyplinowanym co do wydatków.

   Wreszcie jest metoda trzecia, polegająca na uzyskaniu nowej karty kredytowej. Podobnie jak w przypadku podwyższenia limitu, musisz wykazać się nieco ostrożnym zarządzaniem długiem w postaci wskaźnika wykorzystania, terminowych płatności itp., Aby wniosek został zaakceptowany.

   Wybierając nowy plastik, najlepiej nie być zbyt chciwym. Tak, fajnie jest mieć dużo kart, ale wiele aplikacji oznacza wiele trudnych zapytań kredytowych (tj. Zapytań, w których emitent do pewnego stopnia bada Twój profil). A rój trudnych zapytań naraz może zepsuć twoją zdolność kredytową. W tym celu warto złożyć wniosek o jedną, a najwyżej dwie karty.

   Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

   Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

   Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

   Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy