Kalkulator hipoteczny: ile mogę pożyczyć

Kalkulator hipoteczny: ile mogę pożyczyć
16 października 2020

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Przewodnik NerdWallet po COVID-19

Uzyskaj odpowiedzi na pytania dotyczące kredytu hipotecznego, podróży, finansów i zachowania spokoju ducha.

Jak obliczyć kwalifikację do kredytu hipotecznego

Co kryje się za liczbami w naszym „Ile mogę pożyczyć?” kalkulator hipoteczny

Kupując dom, pojawia się pytanie „Ile mogę pożyczyć?” powinno być drugim pytaniem, które zadajesz. Najważniejsza uwaga brzmi: „Na ile domu mogę sobie pozwolić? „Dzieje się tak dlatego, że nawet przy całym niepokoju związanym z ubieganiem się o pożyczkę mieszkaniową i otrzymywaniem zgody na jej udzielenie, pożyczkodawcy często są skłonni pożyczyć Ci więcej pieniędzy, niż się spodziewasz.

To zaskakująca – i ważna – rzeczywistość.

Tak bardzo, jak chcesz kupić dom, pożyczkodawcy chcą pożyczyć Ci pieniądze. A im większa pożyczka, tym są szczęśliwsi. Dowiesz się, dlaczego, kiedy zobaczysz oszacowanie odsetek, które zapłacisz przez cały okres pożyczki. To naprawdę duża liczba.

Ale jeśli wiesz, na ile domu możesz sobie pozwolić, oczywiście będziesz chciał dowiedzieć się, ile możesz pożyczyć. NerdWallet „Ile mogę pożyczyć?” kalkulator może dać ci solidne oszacowanie.

Kalkulator uwzględnia standardowe elementy spłaty kredytu hipotecznego, takie jak kapitał i odsetki. Następnie idziemy o kilka kroków dalej, uwzględniając podatki, ubezpieczenie – a nawet składki stowarzyszenia właścicieli domów – aby pomóc w ustaleniu rzeczywistej miesięcznej płatności.

Sprawdzamy również Twoje dochody i zadłużenie, tak jak zrobiłby to pożyczkodawca, aby określić maksymalną kwotę kredytu mieszkaniowego, do której prawdopodobnie będziesz się kwalifikować.

Co to jest „Ile mogę pożyczyć?” kalkulator tak

NerdWallet „Ile mogę pożyczyć?” kalkulator kredytu hipotecznego wykorzystuje prosty proces krok po kroku:

Twój roczny dochód (przed opodatkowaniem)

Okres kredytu hipotecznego, którego będziesz szukać

Twój miesięczny dług

Jeśli nie wiesz, ile sumują się Twoje cykliczne spłaty zadłużenia w ciągu miesiąca, kliknij przycisk „Nie. Pomóż mi! przycisk. Przeprowadzimy Cię przez typowe długi, takie jak pożyczki samochodowe i studenckie.

Na tym etapie oszacujemy Twoje podatki od nieruchomości i ubezpieczenie. Możesz również dostosować te liczby, jeśli masz określone szacunki.

Wprowadź miesięczne składki HOA (jeśli dotyczy), jeśli wiesz, jakie będą. Jeśli nie, zawsze możesz do tego wrócić później.

Teraz pojawią się Twoje wyniki, w tym:

Szacunkowa maksymalna kwota kredytu hipotecznego zalecana przez NerdWallet

Wartość Twojej miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego

Maksymalna kwota, do jakiej pożyczkodawca może Cię kwalifikować

I ile może wynosić miesięczna rata kredytu hipotecznego za tę kwotę

Jak korzystać z opcji „Ile mogę pożyczyć?” kalkulator hipoteczny

Za pomocą tego kalkulatora możesz uruchomić kilka scenariuszy „co by było, gdyby”. Na przykład możesz rozważyć:

Jak długo będę mieszkać w tym domu? Może to znacząco wpłynąć na decyzję, czy wybrać 30-letnią pożyczkę o stałym oprocentowaniu, czy też na krótszy okres. Dłuższy okres zapewni bardziej przystępną miesięczną płatność, ale w dłuższej perspektywie zapłacisz znacznie więcej odsetek. 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu będzie kosztował znacznie mniej odsetek przez cały okres trwania pożyczki, ale miesięczna rata będzie znacznie wyższa.

Czy kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem jest dla mnie lepszą opcją? Jeśli planujesz przebywać w tym domu tylko przez kilka lat, 5/1 ARM może być dobrą opcją. Będziesz cieszyć się niższą początkową stopą procentową, która jest stała przez pięć lat, ale potem zmienia się co roku.

Czy próbuję kupić za dużo domu? Jasne, pożyczkodawcy mogą być bardziej niż szczęśliwi, mogąc wystawić twoje nazwisko na dużą pożyczkę, ale co o tym myślisz? Czy czujesz się komfortowo z tym, jak może to wpłynąć na Twój miesięczny budżet, czy też czujesz się trochę rozciągnięty? Zastanów się, jak koszty nowego domu mogą wpłynąć na inne cele związane z wydatkami, takie jak podróże i oszczędności.

Jaka jest wpłata zaliczki? To zawsze jest wielkie pytanie. Odkładasz jak najmniej i musisz nadrobić to większymi miesięcznymi ratami – i być może musisz opłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Przystępność kredytu hipotecznego 101

Nie chodzi o to, co możesz pożyczyć, tylko na to, na co cię stać

Pod pewnymi względami branża kredytów hipotecznych działa w Twoim najlepszym interesie. Jeśli zostaniesz uznany za kwalifikowanego pożyczkobiorcę, pożyczkodawca jest skłonny zaakceptować cię na maksimum, na jakie według niego możesz sobie pozwolić. Ale w niektórych przypadkach kwota ta może być zbyt hojna.

Kupno domu zawsze oznacza radzenie sobie z dużymi liczbami. A wpływ na budżet może wydawać się naciągany, szczególnie na początku. Wyzwaniem jest zakup domu, który spełnia Twoje obecne i przyszłe potrzeby, bez poczucia, że ​​wszystkie Twoje pieniądze są w Twoim domu – pozostawiając Cię bez finansowej swobody podróżowania, oszczędzania na inne priorytety i amortyzację przepływu gotówki.

Teraz, gdy kalkulator NerdWallet „ Ile mogę pożyczyć ” dał ci wyobrażenie o twojej sile nabywczej, możesz sprawdzić liczbę, wykonując następujące czynności:

Uruchom scenariusze przystępności. Możesz uzyskać inny widok swojego budżetu na zakup domu, wykonując kilka czynności za pomocą kalkulatora przystępności cenowej domu NerdWallet.

Porozmawiaj z więcej niż jednym pożyczkodawcą. Bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz lepszą stopę procentową, porównując warunki oferowane przez wielu pożyczkodawców, i może być pouczające, aby zobaczyć kwoty pożyczki, do których kwalifikują się różni pożyczkodawcy.

Rozważ wszystkie wydatki związane z posiadaniem domu. Nie chodzi tylko o to, co jest uwzględnione w miesięcznych płatnościach – na przykład ubezpieczenie, podatki i reszta – ale inne wydatki związane z utrzymaniem domu, takie jak utrzymanie konstrukcji, nowe meble, może nawet sprzęt do konserwacji podwórka.

Jakie czynniki wpływają na kwotę, którą możesz pożyczyć

Przy określaniu kwoty, do której się kwalifikujesz, pożyczkodawcy biorą pod uwagę kilka czynników, w tym:

Twój stosunek zadłużenia do dochodów. Nasz kalkulator „Ile mogę pożyczyć kalkulator?” zależy od dokładnego wprowadzenia twoich dochodów i powtarzającego się długu. Będziesz chciał naprawdę wyostrzyć te liczby do dobrego punktu, ponieważ pożyczkodawcy też będą ich używać.

Twój stosunek wartości kredytu do wartości. Ten stosunek jest funkcją kwoty, którą odłożyłeś. Jeśli chcesz przeanalizować te obliczenia, użyj kalkulatora wartości kredytu do wartości NerdWallet.

Twoja ocena kredytowa. Ta liczba ma większy wpływ na cenę pożyczki niż na to, do jakiej kwoty się kwalifikujesz. Ale to naprawdę ważne. Jeśli nie znasz swojego wyniku, pobierz go tutaj.

Jak mogę się kwalifikować do większej pożyczki?

Jeśli jesteś rozczarowany wynikami „ile mogę pożyczyć”, pamiętaj, że na to wpływa wiele czynników. Drobne ulepszenia w jednym lub kilku mogą mieć istotne znaczenie:

Większa zaliczka zawsze pomaga. Im więcej pieniędzy odłożysz, tym lepiej będziesz wyglądać w oczach pożyczkodawcy.

Bądź taktycznym kupującym. Jeśli okręgi szkolne nie będą odgrywać roli w twojej rodzinie przez lata, rozważ znalezienie domu w zmieniającej się dzielnicy; może kupowanie początkowego domu zamiast domu na zawsze. Prawdopodobnie uzyskasz lepszą wartość domu i nie będziesz musiał pożyczać tak dużo.

Zmniejsz dług; nawet trochę . Spłata – lub w dół – jedna lub dwie karty kredytowe mogą pomóc na kilka sposobów. Twój stosunek zadłużenia do dochodów spadnie, a Twoja zdolność kredytowa może wzrosnąć.

Również w kredytach hipotecznych
Zanurz się jeszcze głębiej w kredyty hipoteczne

Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni

Zanim kupisz dom lub refinansujesz kredyt hipoteczny, rozejrzyj się, aby znaleźć najlepszych pożyczkodawców hipotecznych roku 2020. NerdWallet wybrał jednych z najlepszych pożyczkodawców hipotecznych w różnych kategoriach.

8 Rodzaje kredytów hipotecznych dla nabywców domów i refinansujących

przez Hal M. Bundrick, CFP, Holden Lewis

Typowe rodzaje kredytów hipotecznych obejmują kredyty hipoteczne o stałym i zmiennym oprocentowaniu, FHA, VA i jumbo. Każdy typ ma swoje zalety i jest idealnym pożyczkobiorcą.

Wskazówki dla kupujących po raz pierwszy w domu

Barbara Marquand

Poznaj strategie oszczędzania zaliczki, ubiegania się o kredyt hipoteczny, kupowania domu i nie tylko.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Oceniając oferty, zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy