Jak znaleźć kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Jak znaleźć kod bezpieczeństwa karty kredytowej
16 października 2020

Można go nazwać CVV, CV2, CVC, CSC lub CCV, ale musisz wiedzieć, gdzie to jest

Josef Lindau / Getty Images

streszczenie

Każda karta kredytowa ma wydrukowany kod bezpieczeństwa karty. Można go nazwać CSC, wartością weryfikacyjną karty (CVV lub CV2), kodem weryfikacyjnym karty (CVC) lub weryfikacją kodu karty (CCV), ale musisz wiedzieć, co – i co ważniejsze, gdzie – to jest.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Kod bezpieczeństwa karty „jest jednym z szeregu kroków, które sprzedawcy mogą podjąć, aby zapobiec oszustwom i zweryfikować, czy zamówienie jest składane przez faktycznego posiadacza karty” – mówi Matthew Towson, dyrektor ds. Społeczności w Discover Financial Services, dodając, że większość W przypadkach, jedynym sposobem, w jaki posiadacz karty może podać kod zabezpieczający, jest faktyczne posiadanie karty.

Gdzie znaleźć kod bezpieczeństwa

To, gdzie znajdziesz kod zabezpieczający, zależy od karty (patrz grafika poniżej). Jeśli masz kartę Visa, Mastercard lub Discover, odwróć kartę. W polu podpisu lub po jego prawej stronie zobaczysz ciąg cyfr. Niezależnie od długości serii, ostatnie trzy cyfry to kod zabezpieczający.

American Express

Posiadacze kart American Express mogą znaleźć kod bezpieczeństwa na przedniej stronie karty, po lewej lub prawej stronie wytłoczonego 15-cyfrowego numeru karty. Te cztery cyfry są wydrukowane na czarno, a nie wytłoczone.

Dodatkowe wskazówki

Według Douga Johnsona, wiceprezesa ds. Polityki zarządzania ryzykiem w American Bankers Association, nawet gdy amerykański system płatności kontynuuje migrację do kart EMV wyposażonych w chipy, kody bezpieczeństwa będą nadal drukowane i używane w ten sam sposób, w jaki są obecnie.

„Dla konsumentów, którzy dokonują transakcji online, jest to nadal ważny środek bezpieczeństwa” – powiedział. Nawet w przypadku kart chipowych „celem nie jest odejście od innych ważnych środków bezpieczeństwa, które pomagają chronić konsumentów”.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz odczytać kodu zabezpieczającego, zadzwoń do instytucji finansowej, która wydała kartę, pod numer obsługi klienta podany na odwrocie karty kredytowej. Każda instytucja finansowa będzie miała własne wytyczne dotyczące postępowania z nieczytelnymi kodami bezpieczeństwa, ale może wymagać ponownego wydania karty.

Ponieważ kod zabezpieczający jest funkcją zabezpieczającą, podobnie jak kod PIN, będziesz chciał go chronić. Ogólnie rzecz biorąc, o ile masz bezpieczne połączenie, możesz je bezpiecznie udostępniać podczas transakcji online. Ze względów bezpieczeństwa sprzedawca nie może przechowywać kodu. Jednak nigdy nie podawaj nikomu swojego kodu bezpieczeństwa, bez względu na to, czy znasz osobę, czy nie, i nigdy nie dołączaj go do wiadomości e-mail (wiadomość e-mail jest komunikacją niezabezpieczoną). Gdy ktoś inny będzie miał Twój kod zabezpieczający, numer karty i datę ważności karty, dla sprzedawcy internetowego okaże się, że ktoś inny, a nie Ty, jest w posiadaniu karty.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Teresa Bitler jest byłym dostawcą finansów osobistych na CreditCards.com.

Co dalej?

RRSO dla kart kredytowych ponownie wzrosną, gdy Fed podniesie stopę referencyjną o ćwierć punktu

Rezerwa Federalna po raz drugi w tym roku podniosła stopę funduszy federalnych o ćwierć punktu, co oznacza wyższe oprocentowanie dla kart kredytowych o zmiennym oprocentowaniu

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy