Jak poprosić o zwiększenie linii kredytowej w Chase

Jak poprosić o zwiększenie linii kredytowej w Chase
Category: Linii Kredytowej
16 października 2020

Zwiększ swoją zdolność kredytową i zmniejsz wykorzystanie dzięki większemu limitowi kredytowemu

Diego Cervo / Shutterstock.com

streszczenie

Uzyskanie zgody na wyższy limit kredytu w Chase może być łatwiejsze niż myślisz, ale powinieneś upewnić się, że możesz zachować swój kredyt w tym procesie.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Możesz pomyśleć, że prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony do uzyskania większego kredytu, ale ankieta CreditCards.com wykazała, że ​​85 procent osób, które proszą o wyższy limit kredytu, otrzymuje go. A jeśli jesteś klientem Chase, proces wnioskowania o wyższy limit kredytu jest prosty. Możesz nawet otrzymać większy limit kredytowy bez pytania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak poprosić o zwiększenie linii kredytowej w Chase.

Prośba o wyższy limit kredytowy w Chase: Co warto wiedzieć

 • Wymagania kwalifikacyjne
 • Zanim poprosisz o podwyższenie limitu kredytowego
 • Proces wnioskowania o podwyższenie limitu kredytowego
 • Co zrobić, jeśli Twoja prośba zostanie odrzucona
 • Plusy i minusy wyższego limitu kredytowego

Wymagania kwalifikacyjne

Chociaż w większości banków nie ma ścisłych wymagań dotyczących podwyższenia limitu kredytowego, istnieją pewne praktyczne zasady dotyczące kwalifikowalności. Prawdopodobieństwo uzyskania podwyższenia linii kredytowej jest większe, jeśli prawdziwe są następujące stwierdzenia:

 • Masz dobre wyniki w terminowych płatnościach i odpowiedzialnym korzystaniu z karty.
 • Masz otwarte konto od co najmniej sześciu miesięcy.

Dzieje się tak, ponieważ wystawca karty, który przyznał Ci wyższą linię kredytową, wymaga, aby ufał, że możesz z niej korzystać w sposób odpowiedzialny. Jeśli wykazałeś, że możesz dokonywać płatności na czas, za każdym razem sygnalizuje to Chase, że poradzisz sobie z wyższym limitem.

Podobnie, możesz zbudować lepszą reputację w banku, demonstrując takie zachowania przez dłuższy czas. Im dłużej masz otwarte konto w Chase, tym więcej ma danych, że jesteś odpowiedzialnym posiadaczem karty. Ponadto, jeśli złożyłeś wniosek o kartę mniej niż sześć miesięcy przed złożeniem wniosku o podwyższenie limitu kredytowego, jest mało prawdopodobne, że wiele się zmieniło w Twoim raporcie kredytowym, ponieważ bank przeprowadził wstępną ocenę i zatwierdził kartę przy obecnym limicie kredytowym.

Wskazówka: liczba nowych kont i niedawne wzrosty limitów kredytowych mogą również wpłynąć na Twoje uprawnienia. „Chase rozpatruje każdą prośbę klienta i bierze pod uwagę różne czynniki, w tym liczbę otwartych kart” – powiedział rzecznik Chase. „Klienci, którzy otworzą wiele kart kredytowych, niezależnie od ich wystawcy, i zażądają zwiększenia limitów w krótkim czasie, mogą zostać odrzuceni”.

Zanim poprosisz o podwyższenie limitu kredytowego

Przed podniesieniem limitu kredytowego musisz upewnić się, że posiadasz wszystkie informacje potrzebne do pomyślnego zakończenia procesu.

Powinieneś także wyciągnąć raport kredytowy i poznać swoją zdolność kredytową, zanim poprosisz o wyższą linię kredytową. Jeśli wiesz, jak wyglądasz w stosunku do pożyczkodawców, możesz lepiej uzasadnić, dlaczego zasługujesz na wyższy limit. Ponadto zobaczysz wszelkie opóźnienia w płatnościach lub znaki ujemne, które mogą spowodować odrzucenie Twojej prośby.

Wskazówka: możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową online, korzystając z wielu bezpłatnych usług, w tym Credit Journey – które są dostarczane z Twoim kontem Chase. Dodatkowo możesz pobrać jeden bezpłatny raport kredytowy rocznie z każdego z trzech głównych biur kredytowych na AnnualCreditReport.com.

Wreszcie, jeśli dokonujesz minimalnych płatności i masz saldo, możesz zmienić strategię przed zażądaniem zwiększenia linii kredytowej. Emitent z większym prawdopodobieństwem przyzna Ci wyższy limit kredytowy, jeśli wykażesz zdolność do spłaty tego, co pożyczyłeś.

Proces wnioskowania o podwyższenie limitu kredytowego

Gdy będziesz już uzbrojony w wiedzę o swojej zdolności kredytowej i historii płatności, możesz poprosić o wyższy limit kredytowy. Na szczęście istnieje kilka różnych sposobów na uzyskanie wyższej linii kredytowej od Chase.

Automatyczne zwiększanie linii kredytowej

Czasami Chase może zwiększyć Twój limit kredytowy bez wysłania prośby. Wystawca regularnie sprawdza Twoje konto i może zaoferować wsparcie tylko za dokonywanie płatności na czas i odpowiedzialne korzystanie z karty. Niestety, nie ma gwarancji, że zobaczysz taką ofertę, a Chase nie publikuje harmonogramu, w którym Twoje konto może zostać sprawdzone.

Ukierunkowane oferty online

Nie każdy posiadacz karty ma możliwość zażądania podwyższenia linii kredytowej dla swojej karty Chase w trybie online, ale możesz być w stanie zdobyć ukierunkowaną ofertę. Możesz zalogować się na swoje konto tutaj, aby sprawdzić, czy masz aktualne oferty z banku.

Jeśli jednak nie otrzymasz ukierunkowanej oferty, będziesz musiał wypełnić wniosek o limit kredytowy przez telefon. Pamiętaj, że tylko dlatego, że nie masz ukierunkowanej oferty, nie oznacza, że ​​nie zostaniesz zaakceptowany, ponieważ Chase wydaje się rozszerzać takie oferty w stosunkowo ograniczonym zakresie.

Dzwonię do obsługi klienta

Ostatnim i najczęstszym sposobem na zwiększenie limitu kredytu w Chase jest zadzwonienie pod numer na odwrocie karty i poproszenie o jeden. Powinieneś być przygotowany na uzasadnienie, dlaczego zasługujesz na podwyżkę.

Przedstawiciel prawdopodobnie zapyta Cię, dlaczego potrzebujesz więcej kredytów, więc przygotuj wszystkie zebrane wcześniej informacje. Wspomnij o wszelkich zmianach w swojej sytuacji, które mogą uzasadniać wyższy limit kredytowy – na przykład o wzroście dochodów lub saldzie, które chcesz przenieść. Możesz również wykorzystać swoją pozytywną historię z Chase – na przykład jak długo jesteś klientem i swoją reputację w zakresie terminowych płatności – aby lepiej przedstawić swoją sprawę.

Podczas dyskusji trzymaj się z daleka od wnioskowania o podwyższenie limitu kredytowego, które spowoduje, że przyjmiesz więcej, niż możesz spłacić.

Jeśli przedstawiciel obsługi klienta uważa, że ​​możesz kwalifikować się do wyższego limitu kredytowego, prawdopodobnie wyciągnie raport kredytowy, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się. Powinieneś przygotować się na mocne ściągnięcie kredytu, co może spowodować utratę kilku punktów z twojego wyniku.

Wskazówka: automatyczne zwiększanie limitu kredytowego i ukierunkowane oferty nie skutkują trudnym ściągnięciem kredytu, ponieważ wystawca już ustalił, że kwalifikujesz się do doładowania, korzystając z łatwo dostępnych informacji.

Jeśli Twoja prośba o zwiększenie limitu kredytu zostanie odrzucona, nie martw się

Nawet po wystąpieniu o wyższą linię kredytową Chase nadal może odrzucić Twoją prośbę. Ale nie martw się, odmowa podwyższenia limitu kredytowego ma kilka konsekwencji – zwłaszcza jeśli nie wyciągnęli raportu kredytowego. Zapytaj przedstawiciela obsługi klienta, dlaczego nie zostałeś zatwierdzony i zacznij zwiększać swoje szanse na następny raz.

 • Pracuj nad powolnym ulepszaniem swojej historii kredytowej , dokonując płatności na czas i spłacając saldo w całości, gdy tylko jest to możliwe.
 • Spłać salda na innych kartach, aby ogólnie poprawić wykorzystanie kredytu.
 • Używaj karty regularnie , ponieważ Chase może wahać się przed zwiększeniem limitu karty, którą rzadko płacisz.
 • Zaktualizuj swoje dochody na stronie Chase.
 • Zastanów się nad zapytaniem o innej porze roku . Badanie TransUnion wykazało, że wzrost limitów kredytowych występuje częściej między styczniem a majem.

Wskazówka: jeśli masz więcej niż jedną kartę kredytową Chase, możesz mieć możliwość przeniesienia części swojego limitu kredytowego z jednej karty na drugą. Może to być dobra opcja, jeśli chcesz użyć konkretnej karty, aby spłacić duży zakup, i nie będzie to wymagało poważnego ściągnięcia kredytu – ponieważ Chase nadal będzie oferować Ci tę samą kwotę kredytu.

Plusy i minusy wyższego limitu kredytowego

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy żądanie zwiększenia limitu kredytu jest dla Ciebie odpowiednie, oto krótkie spojrzenie na niektóre zalety i wady skorzystania z tej opcji w Chase.

Plusy:

 • Możesz obniżyć wykorzystanie kredytu i zwiększyć swój wynik.
 • Z czasem będziesz mieć większą elastyczność w finansowaniu dużych zakupów.
 • Odblokujesz możliwość zwiększenia wydatków na karcie, aby zdobyć więcej nagród.

Cons:

 • Mocne ściągnięcie kredytu może na krótko obniżyć Twój wynik.
 • Może być kuszące, aby wziąć więcej, niż jesteś w stanie spłacić, jeśli masz wyższy limit.
 • Twardy ciąg kredytowy może ograniczyć twoją zdolność do uzyskania najwyższego oprocentowania pożyczek i kredytów hipotecznych.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy próbujesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, zmniejszając wykorzystanie, sfinansuj duży zakup nieco powyżej aktualnego limitu, czy też przenosisz saldo na kartę z niższym RRSO, żądanie zwiększenia limitu kredytowego od Chase może być świetnym posunięciem. Niemniej jednak, przed sprawdzeniem powinieneś dokładnie zbadać i dokładnie rozważyć, dlaczego chcesz mieć wyższy limit. Nie chcesz kusić się zaciąganiem długów.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Emily Sherman jest redaktorką CreditCards.com, która koncentruje się na nowościach i rekomendacjach dotyczących produktów. Jest także jednym z założycieli To Her Credit, dwutygodniowej serii porad finansowych dla kobiet dla kobiet. Kiedy nie pisze o kartach kredytowych, przeznacza własne punkty i mile na planowanie następnych wielkich wakacji.

Co dalej?

Zbieraj mile AAdvantage za codzienne zakupy z SimplyMiles

Nowy program ofert powiązanych z kartą ułatwia członkom AAdvantage gromadzenie mil za codzienne zakupy. Oto jak to działa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy