Jak otworzyć portfel Bitcoin, krok po kroku (ze zdjęciami)

Jak otworzyć portfel Bitcoin, krok po kroku (ze zdjęciami)
Category: Uzyskać Dostęp
16 października 2020

Dla nowego inwestora bitcoinowego zrozumienie, jak działają portfele, jest niezbędne. Kluczowa jednostka przechowywania bitcoinów i altcoinów, portfele to miejsce, w którym waluty cyfrowe są wydawane, otrzymywane i bankowane. Oprócz blockchaina i hash monet portfel jest jedną z podstawowych struktur w świecie nowych finansów.

Jak założyć portfel?

Zrozumieć portfele

Mówiąc najprościej, portfel to baza danych przechowywana w trybie online lub offline, w której przechowuje się klucz prywatny do posiadanych monet. Dokonując transakcji, podpisujesz transakcję swoim kluczem prywatnym, który daje Ci prawo własności do monet i prawo do zainicjowania transakcji. Blockchain koduje przesyłane bitcoiny za pomocą klucza prywatnego odbiorcy, formalnie przenosząc własność. Jest to mniej więcej odpowiednik fizycznego portfela, w którym pobranie pieniędzy z portfela i zezwolenie komuś innemu na umieszczenie tych pieniędzy w jego portfelu oznacza przekaz pieniężny.

Portfele mogą istnieć jako urządzenia fizyczne, na papierze (który jest po prostu wydrukiem kluczy publicznych i prywatnych; rzeczywiste monety istnieją w łańcuchu bloków), jako oprogramowanie na prywatnym komputerze lub zarządzane konto internetowe. Gdyby kiedykolwiek portfel stał się niedostępny, klucz prywatny byłby niedostępny, przez co bitcoin „zgubiłby się” lub nie mógł zostać wydany. Prawidłowe zarządzanie portfelem wymaga ochrony haseł i wszelkich aktywów fizycznych, zarządzania kopiami zapasowymi oraz informowania odpowiednich osób o tym, jak uzyskać dostęp do portfela w przypadku Twojej niezdolności do pracy lub śmierci.

Wiele giełd, w tym Coinbase, automatycznie tworzy portfele dla nowych kont dzięki uprzejmości. Wszystko, co nowy subskrybent musi zrobić, aby korzystać z takich portfeli, to załadować je bitcoinami lub altcoinami. Ponieważ jednak dostawcy zarządzanych portfeli zwykle pobierają opłaty transakcyjne za każdą transakcję zewnętrzną, tańsze może być rozważenie opcji niezarządzanej.

Dostępnych jest wiele bezpłatnych opcji portfela. Korzystanie z opcji portfela internetowego oznacza jednak udostępnienie klucza prywatnego stronie trzeciej. Dla osób zorientowanych na prywatność może to nie być możliwe, ale dla nowego użytkownika jest to najłatwiejsza z dostępnych opcji.

Konfigurowanie nowego portfela

W tym przykładzie szukamy nowego portfela na blockchain.info:

Krok 1 . Na stronie głównej blockchain.info przewiń do „Nie znasz walut cyfrowych?” Kliknij „Uzyskaj bezpłatny portfel”.

Krok 2. Wpisz swój adres e-mail i hasło. Potwierdź hasło i przełącz pole Warunki korzystania z usługi. Kliknij „Kontynuuj”. Upewnij się, że wybrałeś hasło, którego prawdopodobnie nie zapomnisz, i dokładnie przeczytaj warunki korzystania z usługi.

Krok 3. Kliknij „Rozpocznij”.

Krok 4. Twój portfel jest teraz online. Możesz teraz utworzyć adres, z którego będziesz otrzymywać monety, klikając „Poproś”. Będziesz potrzebować konta wymiany, aby zasilić swój portfel. Po sfinansowaniu możesz wysłać monety, naciskając „Wyślij”.

Uwagi końcowe

Pamiętaj, że różne portfele mieszczą różne monety. Na przykład portfel blockchain.info może pokazać sumę twojego portfela w USD lub w BTC, ETH lub BCH. Oznacza to, że musisz wziąć pod uwagę, które monety przyjmie portfel, zanim zdecydujesz, którego portfela użyć.

Korzystanie z portfela jest stosunkowo łatwe. Jednak ważne jest, aby rozumieć związane z tym ryzyko i przeprowadzić należytą staranność, aby zmaksymalizować i zabezpieczyć swoje inwestycje.

Dowiedz się jako pierwszy, co dzieje się na rynku bitcoinów. Zapisz się do newslettera dla inwestorów Bitcoin Market Journal .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy