First Fidelity kupuje banki domowe

Category: Może Pomóc
17 lutego 2021

First Fidelity Bancorp. Kontynuował wczoraj wkroczenie na rynek Maryland, ogłaszając, że zgodził się przejąć 24 oddziały Household Bank FSB, zwiększając swój udział w depozytach w stanie o ponad 50 proc.

Posunięcie to nastąpiło w ramach skoordynowanych wysiłków rodzica Household z Illinois, mającego na celu wycofanie działalności związanej z kasami oszczędnościowymi z rynków, na których ma niewielki udział.

Firma First Fidelity z siedzibą w New Jersey podała, że ​​zapłaci 76,1 miliona dolarów za oddziały Household i prawo do przejęcia ponad 1,1 miliarda dolarów depozytów klientów. Jak powiedział rzecznik First Fidelity Paul Levine, tylko niewielka liczba pożyczek dla gospodarstw domowych zostanie przeniesiona do First Fidelity, z których większość jest zabezpieczona depozytami pożyczkobiorców.

„Daje nam to znacznie lepszą penetrację rynku – powiedział Levine. „Daje nam to drugi co do wielkości udział w rynku w hrabstwie Baltimore, trzeci w mieście. Dzięki temu franczyza jest bardziej wartościowa.

Howard Adamski, rzecznik Household International Inc., firmy macierzystej banku z siedzibą w Chicago, powiedział, że reszta pożyczek Household Bank będzie nadal obsługiwana przez Household z biur poza obszarem Baltimore. Sprzedaż nie wpłynie na spółkę Household Finance Corp., która ma również biura w Maryland.

Pan Levine z First Fidelity powiedział, że Household Bank ma około 220 pracowników w stanie, z których prawie wszyscy pracują w 24 oddziałach. Ponieważ rotacja jest zwykle wysoka wśród pracowników banków oddziałów, powiedział, firma oczekuje, że będzie w stanie zaoferować każdemu pracownikowi, którego oddział zostanie zamknięty po sprzedaży, pracę w innym miejscu.

„Spodziewamy się, że będziemy w stanie wchłonąć prawie każdego – powiedział Levine. Oczekuje się, że sprzedaż zakończy się w czerwcu, a jesienią nazwy oddziałów zmieni się na First Fidelity – powiedział.

First Fidelity, wart 35 miliardów dolarów holding bankowy, zaczął budować swoją franczyzę w stanie Maryland w zeszłym roku, kiedy przejął Baltimore Bancorp, spółkę dominującą Bank of Baltimore. Kupił również depozyty od czterech oddziałów John Hanson Savings & Loan Association od federalnych organów regulacyjnych, którzy zlikwidowali upadłą gospodarność z Beltsville. Firma First Fidelity miała 45 oddziałów w stanie Maryland i około 1,9 miliarda dolarów depozytów w stanie Maryland przed zakupem 24 lokalizacji od Household.

„To dla nich świetny pomysł – powiedział Anthony Davis, analityk, który śledzi First Fidelity dla Dean Witter Reynolds Inc. w Nowym Jorku. „Potrzebują większego udziału depozytu [w Maryland] i to im naprawdę pomaga.

Pan Davis powiedział, że First Fidelity prawdopodobnie dokona większej liczby przejęć w stanie Maryland, najprawdopodobniej na przedmieściach Waszyngtonu, aby osiągnąć korzyści skali, które pozwoliłyby zaoferować bardziej konkurencyjne ceny lokalnym klientom.

Prezes First Fidelity, Anthony Terracciano, powiedział w zeszłym roku, że jego firma prawdopodobnie będzie kontynuować przejęcia w stanie Maryland, ponieważ jej chęć przetrwania konsolidacji branży skłoniła bank do realizacji strategii ekspansji z Bostonu do Baltimore.

Rzeczywiście, pan Terracciano powiedział, że firma uważa, że ​​może przyciągnąć uwagę większych banków, jeśli nie uda jej się osiągnąć wydajności i zysków. First Fidelity, 25. największy bank w Stanach Zjednoczonych, zarobił w zeszłym roku 451,1 miliona dolarów, czyli o 13 procent więcej niż w 1993 roku.

Firma First Fidelity zamknęła wczoraj 50 centów za akcję, do 48,625 USD.

Vernon Plack, analityk w Scott & Stringfellow Inc. w Richmond w stanie Wirginia, powiedział, że konsolidacja Householda w większego konkurenta może pomóc małym wspólnotowym bankom.

To przejęcie eliminuje „z pogranicza konkurenta, powiedział Plack. „Banki społecznościowe nie chciałyby niczego lepszego niż przyjść First Fidelity i kupić wszystkie [średniej wielkości] banki. Jeśli usuniesz z drogi jeszcze jednego konkurenta, dla małych facetów to całkiem pozytywny ruch.

Odwrót gospodarstwa domowego z Maryland nastąpił tego samego dnia, w którym firma ogłosiła, że ​​sprzedaje swoje oddziały i depozyty od swoich oddziałów bankowych w Wirginii i Południowej Kalifornii.

Firma otworzyła swoje pierwsze oddziały w Maryland w 1984 roku, kiedy to kupiła Fidelity Federal Savings & Loan Association. Ale Adamski z Household powiedział, że firma zdecydowała, że ​​nie ma wystarczającego udziału w rynku, aby być konkurencyjną, i wycofuje się na swoje podstawowe rynki bankowe na Środkowym Zachodzie.

Household International wyznaczył nowego dyrektora naczelnego, który objął stanowisko we wrześniu, i zrobił wrażenie na analitykach, obiecując wyeliminować nierentowne biznesy, mając na celu filię bankową.

Jak wynika z raportu Davida B. Hildera, analityka Morgan Stanley & Co., restrukturyzacja gospodarstwa domowego już pod koniec listopada doprowadziła do zwolnienia 1000 z 14 000 miejsc pracy w firmie.

Household International nie ujawnia zysków bankowych według stanu. Ale ogólnie, Household Bank zarobił 113 milionów dolarów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku, powiedział Adamski. Household International zarobiło 257 milionów dolarów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy