Dlaczego warto zainwestować w Bank of Montreal

Category: Które Można
17 lutego 2021

Demetris Afxentiou | 1 sierpnia 2016 | Więcej na: BMO BMO

Banki, a konkretnie Wielka Piątka Kanady, są notorycznie wspaniałymi inwestycjami. Banki, często postrzegane jako miernik całej gospodarki, od dawna uznawane są za niezbędne dla każdego portfela.

Oto spojrzenie na Bank of Montreal (TSX: BMO) (NYSE: BMO) i dlaczego jest to bank, w który powinieneś inwestować.

Bank of Montreal: kup i zapomnij

Jedną z pierwszych rzeczy, na które zwrócą uwagę potencjalni inwestorzy, jest imponująca dywidenda wypłacana przez Bank of Montreal, a także to, jak długo bank wypłaca tę dywidendę akcjonariuszom.

Bank of Montreal wypłaca kwartalną dywidendę w wysokości 0,86 USD na akcję, co daje akcjom rentowność na poziomie 4,11% przy obecnej cenie akcji. Jeszcze lepsze jest to, że bank wypłaca dywidendy od ponad 150 lat i przez lata stale zwiększał tę wypłatę.

Bank of Montreal kosztuje obecnie 83,70 USD i jest o 7,2% od początku roku. Inwestorzy zainteresowani długoterminowymi wynikami akcji zauważą prawie 40% wzrost kursu akcji w ciągu ostatnich pięciu lat, co daje średni wzrost o 8% każdego roku.

Ze względu na wzrost liczby akcji w czasie oraz spójność i wzrost dywidendy, Bank of Montreal jest naprawdę typem akcji typu „kup i zapomnij.

Bank of Montreal jest bardzo zróżnicowany

W ciągu ostatnich kilku kwartałów kanadyjskie banki odkładały fundusze na pokrycie strat kredytowych wynikających z przedłużającej się słabości sektora naftowego, która rozprzestrzeniła się na inne obszary gospodarki. Bank of Montreal nie jest wyjątkiem; Bank ma na ten cel 201 milionów dolarów z ostatniego kwartału.

Ostatni okres zysków dla banku miał mieszany przekaz. Bankowi udało się zaksięgować solidny zysk netto w wysokości 973 mln USD, czyli 1,45 USD na akcję. Chociaż nie jest to bynajmniej zły kwartał dla banku, wyniki reprezentowały spadek o 26 milionów dolarów, czyli 0,04 dolara na akcję, w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Równie niższe były zyski, które spadły o 4% w stosunku do tego samego kwartału ubiegłego roku.

Bank poradził sobie również wyjątkowo dobrze, otwierając się na inne rynki. Od krachu w 2008 roku Bank of Montreal dokonał ośmiu przejęć, które zwiększyły ekspozycję banku na rynki amerykańskie, europejskie i azjatyckie.

Przejęcie działu transportu General Electric pod koniec ubiegłego roku jest potencjalnie jednym z najbardziej dochodowych dla banku. Dział Transport ma za zadanie leasingować branżę transportową, z której spółka ma prawie 20% udział w rynku.

Innym niedawnym przejęciem jest firma Green Holcomb Fisher z Minneapolis. Firma jest firmą doradczą specjalizującą się w fuzjach i przejęciach, w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowała ponad 100 transakcji. Grupa zostanie połączona z działem BMO Capital Markets, dodając do działu dodatkowych 30 bankierów inwestycyjnych.

Moim zdaniem Bank of Montreal to świetna okazja dla inwestorów poszukujących akcji, która może zapewnić zarówno dochód z dywidend, jak i perspektywy wzrostu w długim okresie.

Przebijający się na rynku zespół Motley Fool Canada właśnie opublikował zupełnie nowy BEZPŁATNY raport ujawniający 5 „tanich jak barszcz akcji, które można dziś kupić za mniej niż 49 USD za akcję.

Nasz zespół uważa, że ​​te 5 akcji jest krytycznie niedowartościowanych, ale co ważniejsze, mogą potencjalnie przynieść kanadyjskim inwestorom, którzy szybko dokonają fortuny.

Nie przegap okazji! Po prostu kliknij poniższy link, aby pobrać bezpłatną kopię i już teraz odkryj wszystkie 5 z tych akcji.

Ofiarodawca oszukiwania Demetris Afxentiou nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy