Dlaczego nastolatki i dwudziestokilkulatki powinny rozważyć Roth IRA

Category: Ogólnie Rzecz
17 lutego 2021

Ponieważ większość młodych dorosłych jest w bardzo niskim przedziale podatkowym, nawet 0%, Roth IRA może być idealnym sposobem. [+] pomóż dziecku zacząć oszczędzać i inwestować na przyszłość.

Nie musisz być dorosły, aby zacząć oszczędzać na emeryturę. Pod warunkiem, że nastolatek lub student ma dochód, na przykład z pracy w niepełnym wymiarze godzin, jest w stanie sfinansować IRA – nawet jeśli składkę wnosi rodzic, dziadek lub krewny. Biorąc pod uwagę, że większość młodych dorosłych jest w bardzo niskim przedziale podatkowym, nawet 0%, Roth IRA może być idealnym sposobem, aby pomóc dziecku zacząć oszczędzać i inwestować na przyszłość.

Pomóż w tworzeniu przyszłych milionerów

Wszyscy żałują, że zaczęli oszczędzać wcześniej na emeryturę, ale niewielu poważnie rozważa to jeszcze w liceum. Dla tych, którzy wcześnie zaczną inwestować, korzyści mogą być znaczące i trwałe. Kiedy dochody z inwestycji się kumulują, inwestorzy uzyskują zwrot ze zwrotu. To jest złożony wzrost. Przez dziesięciolecia łączenie środków pozwala zainwestowanym przez Ciebie dolarom pracować znacznie ciężej, niż gdybyś zainwestował tylko w krótszym horyzoncie czasowym.

Oto przykład łączenia w akcji:Wyobraź sobie, że Millie ma 16 lat i pracuje jako ratownik i doradca obozowy w szkole średniej i na uczelni. Zarabia 7000 USD rocznie i przekazuje 3000 USD do Roth IRA, którą jej rodzice odpowiadają w 100%, co daje łącznie 6000 USD (limit IRS w 2019 r.). Kiedy Millie kończy 22 lata, kończy college i rozpoczyna pracę na pełny etat jako programista. Obecnie sama wpłaca całą kwotę 6000 USD przez całe 20 lat, zanim jej dochody uniemożliwiają jej regularne wpłaty.

W wieku od 16 do 29 lat Millie (i jej rodzice) przekazali łącznie 84 000 dolarów na jej Roth IRA. Zakładając 6% roczną stopę zwrotu, w wieku 65 lat jej konto będzie warte 1 088 928 dolarów.

Jak Roth IRA są wyjątkowe

Składki po opodatkowaniu

Wpłaty do Roth IRA są dokonywane w dolarach po opodatkowaniu, co oznacza, że ​​podatek płacisz dzisiaj, zamiast odkładać go na później. Ponieważ nastolatki i młodzi dorośli zazwyczaj mają ograniczone dochody, może to oznaczać płacenie podatku według stawki 0%! Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy przedział podatkowy, tym mniej korzystny może być Roth IRA.

Aktualizacja bodźca: 5 potencjalnych wynikówDruga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems przygotowują projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarówPrzygotuj się na mniejszy pakiet bodźców: Pelosi, Mnuchin Rozpoczynają negocjacje pomocy Covid-19 – ponownieWzrost odroczony podatkowoPodobnie jak tradycyjny IRA lub 401 (k), wzrost inwestycji w Roth IRA nie jest corocznie opodatkowany. Ponieważ więcej dolarów pozostaje zainwestowanych, konto może rosnąć szybciej niż aktywa podlegające opodatkowaniu, gdy fundusze są potrzebne do opłacenia rocznego zobowiązania podatkowego.

Bez podatku na emeryturzeZakładając, że minęło co najmniej pięć lat od wniesienia pierwszej wpłaty, a właściciel konta ma co najmniej 59 ½ lat, wypłaty z Roth IRA są całkowicie wolne od podatku. Obejmuje to zarówno pierwotne wkłady, jak i wzrost inwestycji. Wcześniejsze wypłaty mogą podlegać opodatkowaniu podatkiem od wzrostu inwestycji i 10% karą, chociaż istnieją pewne wyjątki od kar.

Brak wymaganych minimalnych wypłatW przeciwieństwie do tradycyjnych IRA, 401 (k) i wszystkich innych typów kont emerytalnych, obecnie nie ma wymogu zmuszania osób fizycznych do pobierania rocznych wypłat z Roth IRA, zwanych wymaganymi minimalnymi dystrybucjami (RMD). Bez obowiązkowych wypłat w wieku 70 ½, Roth IRA może być świetnym sposobem na zwiększenie elastyczności i dywersyfikację podatkową na emeryturze.

Strategia Rotha nie jest dla wszystkich

Limity dochodów uniemożliwiają wielu podatnikom o wysokich dochodach dokonywanie regularnych wpłat na rzecz Roth IRA. W 2019 r. Zakres wycofywania dla osób samotnych wynosi od 122 000 do 137 000 USD, a dla małżeństw wnoszących łącznie 193 000–203 000 USD. Jednak, jak wcześniej wspomniano, korzyści z Roth IRA generalnie zaczynają spadać wraz ze wzrostem zarobków, jeśli podatnicy mają obecnie wyższą krańcową stawkę podatkową niż na emeryturze. Nie ma limitu dochodów w przypadku rocznych konwersji Roth IRA.

Ze względu na stosunkowo niski roczny limit składek (niższy dochód uzyskany przez jednostkę lub określony limit IRS, który w 2019 r. Wynosi 6000 USD dla osób poniżej 50. roku życia), niektórym może być trudno zbudować pokaźne gniazdo Roth IRA przed dochodem kwalifikowalność staje się problemem. Korzyści z tej strategii są najbardziej znaczące, gdy składki są wpłacane przez kilka lat, zwłaszcza 10 lat lub dłużej.

Ta strategia jest najskuteczniejsza, gdy fundusze są zachowane na emeryturę, więc jeśli Twoje dziecko może potrzebować środków wcześniej, możesz rozważyć skorzystanie z rachunku oszczędnościowego o wysokim dochodzie lub rachunku maklerskiego.

Nauczanie nastolatków i młodych dorosłych o pieniądzach

Pomaganie dziecku w rozpoczęciu oszczędzania i inwestowania za pomocą Roth IRA daje możliwość podzielenia się cennymi lekcjami na temat pieniędzy, inwestowania, oszczędzania i budżetowania. Nawet jeśli dopasujesz ich składki lub zasilisz konto w ich imieniu, posiadanie konta inwestycyjnego na własne imię dziecka nadal tworzy poczucie własności. Pomiędzy monitorowaniem wyników, wybieraniem inwestycji i finansowaniem konta, nie brakuje momentów, których można się nauczyć, aby wystawić nastoletniego lub młodego profesjonalistę na cenne lekcje życia dotyczące budowania bogactwa i finansów osobistych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy