Dlaczego cena Bitcoina jest tak zmienna

Category: Może Również
17 lutego 2021

W 2017 roku wartość Bitcoina wzrosła z 1000 USD do nieco poniżej 20000 USD, a pod koniec roku spadła do około 13000 USD. Od tego czasu jego wartość z dnia na dzień sporadycznie rosła i spadała, ciągnąc za sobą mniejsze kryptowaluty, takie jak Ether i Ripple.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami, tego rodzaju zmienność może przyprawiać o zawrót głowy (i bolesną, jeśli zainwestujesz w złym momencie), ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zacznie to mieć sens. Oto dlaczego cena Bitcoina zmienia się tak drastycznie i dlaczego może stać się bardziej stabilna w przyszłości.

Bitcoin jest wciąż bardzo nowyBitcoin został wydany po raz pierwszy w 2009 roku, ale tak naprawdę zyskał popularność w głównym nurcie dopiero w 2017 roku. Technologia jest wciąż bardzo nowa i niezrozumiana, i to w dużej mierze dlatego jego wartość jest tak trudna do określenia.

Najlepsi tłumacze Bitcoin i EthereumBitcoin, zdecentralizowana waluta cyfrowa zdominowana przez białych mężczyzn, wydawała się być u progu…

Dodaj do tego fakt, że większość bitcoinów na świecie należy do niewielkiej grupy ludzi. Według jednego z raportów pod koniec 2017 roku około 95 procent kryptowaluty było w posiadaniu nieco ponad czterech procent osób posiadających Bitcoin. Oznacza to, że jedna osoba może w dowolnym momencie zdecydować o wypuszczeniu na rynek ogromnych ilości Bitcoinów, całkowicie podnosząc jego wartość.

Cena Bitcoina może również ulec drastycznej zmianie, ponieważ kraje i instytucje finansowe dostosowują się do idei kryptowaluty. Na przykład testowanie technologii przez jeden z największych banków w Korei Południowej spowodował wzrost wartości. Z drugiej strony, kiedy Chiny ogłosiły plany rozprawienia się z pobieżnymi początkowymi ofertami monet (ICO), wartość Bitcoina spadła i to samo stało się, gdy urzędnik rządu Korei Południowej powiedział, że kraj może całkowicie zakazać kryptowalut.

Bitcoin różni się od wszystkiego, co było wcześniejBitcoin nie przypomina niczego innego dzięki technologii blockchain, która go napędza. Jest również traktowany inaczej niż inne rodzaje walut i towarów, ponieważ nadal nie jesteśmy pewni, do czego właściwie służy. Prowadzi to do dużej niestabilności.

Oryginalna propozycja dla Bitcoin była bezproblemową wersją pieniędzy, które można było wysłać każdemu na całym świecie: gotówka na internet. Jednakże, ponieważ wartość Bitcoina wzrosła tak dramatycznie, a każda transakcja wymaga dużej mocy obliczeniowej (i energii elektrycznej) do przetworzenia, w rzeczywistości nie działa on zbyt dobrze jako forma wydawania pieniędzy. To stworzyło niepewność, która prowadzi do szybkich zmian jej wartości.

W przeciwieństwie do innych rodzajów inwestycji, takich jak akcje lub złoto, handel bitcoinami również nigdy się nie kończy. Nie ma godzin targowych. Zamiast tego zyskujesz handel non-stop 24/7, co oznacza jeszcze większe wahania wartości Bitcoin i mniejszą stabilność z dnia na dzień.

Jak przechowywać Bitcoiny tak bezpiecznie, jak to tylko możliweWygląda na to, że co kilka miesięcy słyszymy zasadniczo tę samą historię o kimś, kto kupił…

Jak Bitcoin może stać się bardziej stabilnyNajlepszym rozwiązaniem dla Bitcoina jest to, że gdy staje się on bardziej popularny i coraz więcej osób go kupuje, tego typu zmiany wartości spadną z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, indywidualni właściciele mają mniejszą władzę nad ceną bitcoina, a po drugie, zapewnia to stabilność, ponieważ więcej osób ma udziały w kryptowalutach.

Inną możliwością jest to, że regulacje rządowe mogą pomóc ustabilizować Bitcoin. W krótkiej perspektywie może to spowodować drastyczny spadek jego wartości (tak jak to się stało w Chinach i Korei Południowej), ale w przyszłości może pomóc uspokoić spekulacje i wyeliminować rodzaje szkicowych biznesów związanych z Bitcoinem, które grożą przeciągnięciem cała koncepcja kryptowalut.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy