Dlaczego akcje Bank of America (BAC) spadają dzisiaj

Category: Bank Of America
17 lutego 2021

17 lipca 2014 11:46 EDT

NOWY JORK (TheStreet) – Bank of America ( BAC ) – Get Report spadł w czwartek w wyniku doniesień, że instytucja finansowa i Departament Sprawiedliwości USA wciąż są daleko od siebie w sprawie potencjalnego rozliczenia hipotecznych papierów wartościowych.

Według The Wall Street Journal bank zaoferował 13 miliardów dolarów w gotówce i ulgach dla konsumentów, takich jak zmiany kredytu hipotecznego, aby zmniejszyć płatności kredytobiorców w celu uregulowania sprawy cywilnej . Ale Departament Sprawiedliwości chce więcej gotówki niż to, co zaoferował Bank of America. Nie wiadomo, ile bank zaoferował gotówką, a ile ulgą dla konsumentów.

Według Journal , prawnicy obu stron spotkali się we wtorek w Waszyngtonie, aby spróbować dojść do porozumienia, ale nie osiągnęli porozumienia.

Akcje spadły o 1,39% do 15,30 $ o 11:45

Osobno zespół TheStreet Ratings ocenia BANK OF AMERICA CORP jako „kup z oceną B. TheStreet Ratings Team ma do powiedzenia na temat swojej rekomendacji:

„Oceniamy BANK OF AMERICA CORP (BAC) jako KUP. Jest to spowodowane wieloma mocnymi stronami, które naszym zdaniem powinny mieć większy wpływ niż jakiekolwiek słabości i powinny dać inwestorom lepsze możliwości osiągnięcia wyników niż większość spółek, które obsługujemy. być postrzegane w wielu obszarach, takich jak rozsądne poziomy wyceny, rosnące marże zysku, znaczący zwrot z kapitału własnego i wzrost cen akcji w ciągu ostatniego roku.

Najważniejsze informacje z analizy przeprowadzonej przez TheStreet Ratings Team są następujące:

  • Marża zysku brutto BANK OF AMERICA CORP jest obecnie bardzo wysoka i wynosi 84,82%. Zwiększył się od tego samego kwartału poprzedniego roku. Pomimo dobrych wyników marży zysku brutto marża zysku netto na poziomie -1,08% jest zgodna ze średnią w branży.
  • BAC, ze spadkiem przychodów, radził sobie nieco gorzej od średniej w branży wynoszącej 2,6%. Od tego samego kwartału rok wcześniej przychody nieznacznie spadły o 4,6%. Wydaje się, że słabe przychody firmy zaszkodziły wynikom finansowym, zmniejszając zysk na akcję.Zwrot z kapitału poprawił się nieznacznie w porównaniu do tego samego kwartału rok wcześniej. Można to interpretować jako skromną siłę w organizacji. W porównaniu do innych firm z branży banków komercyjnych i całego rynku na podstawie zwrotu z kapitału, BANK OF AMERICA CORP uzyskał gorsze wyniki w porównaniu ze średnią branżową i jest znacznie niższy niż indeks S&P 500.W porównaniu do tego, co było dziś rok temu, akcje notowane są obecnie na wyższym poziomie, niezależnie od słabych wyników spółki. Patrząc w przyszłość, wzrost akcji w ciągu ostatniego roku już pomógł doprowadzić go do poziomu, który jest stosunkowo drogi w porównaniu z resztą branży. Uważamy jednak, że inne mocne strony tej firmy uzasadniają wyższe poziomy cen.Pełną analizę można zobaczyć w raporcie tutaj: Raport ocen BAC Uwaga redaktora: Wszelkie odniesienia do TheStreet Ratings i leżących u ich podstaw rekomendacji nie odzwierciedlają opinii TheStreet, Inc. ani żadnego z jego współtwórców, w tym Jima Cramera czy Stephanie Link.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy