Czy wszyscy zaczynają od zerowego wyniku kredytowego?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Podstawy karty kredytowejEdukacja w zakresie zdolności kredytowejCzy wszyscy zaczynają od zerowego wyniku kredytowego?Krótka odpowiedź brzmi: nie: nie ma czegoś takiego jak zerowa ocena kredytowa. Wyniki kredytowe w USA zaczynają się od 300, a czasami więcej, w zależności od systemu punktacji – więc nie możesz mieć zerowej oceny kredytowej. Ale czy to oznacza, że ​​zaczynasz z wynikiem 300?

  Nie zaczynasz od 300 albo

  Zanim Twoje informacje pojawią się w pliku biura informacji kredytowej, Twoja historia kredytowa po prostu jeszcze nie istnieje. Kiedy zaczniesz uzyskiwać pozwolenie na produkty kredytowe, takie jak karty kredytowe i pożyczki, zaczynasz budować historię kredytową.

  Zamiast tego, kiedy dopiero zaczynasz i nie masz zdolności kredytowej, jesteś „niewidoczny. W 2015 roku Consumer Financial Protection Bureau (CFPB) opublikowało raport, z którego wynika, że ​​26 milionów – 1 na 10 – Amerykanów jest znanych jako niewidzialne kredyty, ponieważ nie mają historii kredytowej w jednym z głównych biur kredytowych.

  Co oznacza „niewidoczny kredyt

  To nie jest obraźliwy termin. Niewidoczność kredytu oznacza, że ​​żadne z trzech głównych biur kredytowych – TransUnion, Experian lub Equifax – nie ma Twojej historii kredytowej.

  Może to być spowodowane tym, że nigdy nie miałeś żadnych produktów kredytowych lub pożyczkowych na swoje nazwisko lub ponieważ płacisz wszystko gotówką, nie masz karty kredytowej lub nie masz dostępu do kredytu.

  26 milionów – 1 na 10 – Amerykanie nazywani są „niewidzialnymi kredytami, co oznacza, że ​​nie mają historii kredytowej w głównym biurze kredytowym.

  Nawet jeśli nigdy nie możesz mieć zerowego wyniku kredytowego, gdy jesteś niewidoczny, wynik może być taki sam, gdy będziesz ubiegać się o kredyt: możesz zostać odrzucony.

  Co możesz zrobić, aby pożyczkodawcy zauważyli to?

  Istnieje wiele sposobów, aby „skierować uwagę na siebie.

  Złóż wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową.Zabezpieczona karta kredytowa różni się od karty kredytowej, ponieważ przekazujesz pożyczkodawcy depozyt jako zabezpieczenie po zatwierdzeniu konta. Informacje dotyczące płatności i karty kredytowej mogą być zgłaszane biurom kredytowym za pomocą tego rodzaju produktu kredytowego, a konsekwentne odpowiedzialne korzystanie z konta może działać na Twoją korzyść, pomagając w budowaniu historii kredytowej.

  Zostań autoryzowanym użytkownikiem cudzej karty kredytowej.Jeśli możesz zostać autoryzowanym użytkownikiem z osobą, która ma dobrą historię kredytową (być może zaufanym członkiem rodziny, takim jak rodzic), to świetny pierwszy krok. Oczywiście wymaga to dużego zaufania, ponieważ jeśli główny właściciel konta nie dokona płatności na czas każdego miesiąca, prawdopodobnie będzie to miało negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

  Podsumowanie

  Chociaż nie ma czegoś takiego jak zerowa ocena kredytowa, niewidoczność kredytu nie pomoże ci zbytnio, jeśli jesteś zainteresowany ubieganiem się o karty kredytowe lub inne pożyczki. Na szczęście istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie budowania historii kredytowej.

  Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy