Czy bezrobocie wpływa na Twój wynik kredytowy?

Czy bezrobocie wpływa na Twój wynik kredytowy?
Category: Spłatę Kredytu
16 października 2020

Amerykańscy pracownicy odczuli rosnącą stopę bezrobocia w ubiegłym miesiącu, a Biuro Statystyk Pracy Stanów Zjednoczonych zgłosiło 4,4% stopę bezrobocia w marcu 2020 r. Jeśli jesteś jednym z milionów Amerykanów, którzy niedawno stracili pracę z powodu koronawirusa, jednym z wiele pytań, które możesz mieć, dotyczy tego, jak bezrobocie może wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Kiedy dochód się zatrzymuje, jak możesz zapobiec załamaniu się zdolności kredytowej?

Po pierwsze, ważne jest, aby otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych, gdy tylko zostaniesz powiadomiony przez pracodawcę o utracie pracy. Twoim największym zmartwieniem powinno być zaspokojenie podstawowych potrzeb. Po zaspokojeniu krótkoterminowych potrzeb finansowych nadszedł czas, aby przyjrzeć się, jak pandemia wpływa na Twoje finanse w perspektywie długoterminowej, w tym na zdolność kredytową. Oto kilka kwestii do rozważenia.

Czy bezrobocie wpływa na moją zdolność kredytową?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak i nie. Twoja ocena kredytowa zależy od tego, jak wchodzisz w interakcje z długiem. Jeśli więc nadal możesz dokonywać płatności i utrzymywać wykorzystanie kredytu poniżej 30%, nie powinieneś widzieć negatywnego wpływu na swoją zdolność kredytową.

Twoja zdolność kredytowa składa się z pięciu czynników:

  1. Historia płatności . Jak długo spłacałeś swój dług, czy nie spłaciłeś / aś płatności i czy te płatności były terminowe.
  2. Utylizacja . Ile kredytu używasz w porównaniu z limitem kredytu.
  3. Długość historii kredytowej . Okres, przez jaki Twoje karty kredytowe, pożyczki i inne rodzaje kredytów były otwarte.
  4. Mix kredytów . W tym karty kredytowe, kredyty hipoteczne, pożyczki studenckie, pożyczki samochodowe itp.
  5. Nowy kredyt . Liczba nowych kont otwartych w momencie przeglądania wyniku.

Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać tych pięciu kategorii w dobrej kondycji podczas bezrobocia, możesz zauważyć spadek zdolności kredytowej. Twoje konta mają dobrą opinię, jeśli dokonujesz regularnych, terminowych płatności i dokonujesz co najmniej minimalnej płatności.

Czy odroczenie pożyczki wpływa na moją zdolność kredytową?

Istnieje kilka programów odroczenia i pomocy, które zapewniają pomoc finansową podczas pandemii koronawirusa; możesz chcieć skorzystać z tych programów, jeśli jesteś bezrobotny. Ale jeśli to zrobisz, czy odroczenie pożyczki zaszkodzi twojej zdolności kredytowej? Dobra wiadomość jest taka, że ​​Kongres rzuca wszystkim kredyt na ratunek.

W ustawie CARES, zgodnie z sekcją 4021, Kongres przyjął ochronę kredytową podczas COVID-19. Jeśli złożysz wniosek o program odroczenia lub ulgi, który umożliwia tymczasowe wstrzymanie płatności, pożyczkodawcy nie będą zgłaszać tych działań do biura informacji kredytowej. Jeśli Twoje konta miały dobrą opinię przed koronawirusem, będą one nadal w dobrej kondycji, nawet jeśli złożysz wniosek o odroczenie kredytu lub staniesz się bezrobotny.

Jeśli przed pandemią miałeś zaległe rachunki, Twoje konta nadal będą zaległe i mogą nadal wpływać na Twoją zdolność kredytową. Masz możliwość uzyskania aktualnych rachunków, które można zgłosić do biur informacji kredytowej.

Niniejsza poprawka obowiązuje przez czas trwania pandemii plus 120 dni po zakończeniu krajowej sytuacji nadzwyczajnej. Jeśli chcesz odroczyć płatności, nie musisz się martwić, że pożyczkodawcy to zgłoszą i wpłyną na Twoją zdolność kredytową.

Co się stanie, jeśli zadłużę się bardziej, gdy jestem bezrobotny?

Twój wskaźnik zadłużenia do dochodu (DTI) może się radykalnie zmienić, jeśli zwiększysz zadłużenie, gdy jesteś bezrobotny. Chociaż ustawa CARES zapewnia krótkoterminową ochronę kredytową, możesz wejść na głębszą wodę, jeśli Twoja DTI nie zostanie skorygowana po wygaśnięciu zmiany.

Oznacza to, że masz 120 dni od zakończenia sytuacji nadzwyczajnej w kraju na spłacenie dodatkowego zadłużenia, które mogłeś zaciągnąć podczas pandemii. Aby pomóc sobie w zarządzaniu, pomyśl o swoich długach w ten sposób: dodatkowy dług powinien być podzielony na priorytety o wysokim i niskim priorytecie. W pierwszej kolejności należy zająć się długami o wysokim priorytecie, takimi jak spłaty kredytu hipotecznego, pożyczki samochodowe i karty kredytowe. Zyskasz większą elastyczność w przypadku pożyczek studenckich i nie będziesz narażać się na eksmisję lub przejęcie w przypadku pożyczek studenckich.

3 sposoby radzenia sobie z bezrobociem

Utrata pracy może być przerażająca, ale istnieje kilka sposobów, aby stać na solidniejszym gruncie finansowym, gdy jesteś bezrobotny, nawet jeśli oznacza to, że musisz ponieść kilka chwilowych poświęceń.

Krok 1: Najpierw omów podstawy

Określ ilość gotówki, którą masz pod ręką, patrząc na swoje rachunki czekowe i oszczędnościowe. Pieniądze te należy wykorzystać na pokrycie podstawowych potrzeb życiowych. Obejmuje to czynsz lub spłatę kredytu hipotecznego, opłaty za media, telefon komórkowy, internet, wydatki związane z samochodem, takie jak paliwo i ubezpieczenie samochodu oraz żywność.

Krok 2: Wstrzymaj wszystkie niepotrzebne wydatki

Niepotrzebne wydatki to wszystko poza podstawowymi wydatkami na życie. Obejmuje to zakupy online, zamawianie posiłków na wynos, ubrania, dekoracje i subskrypcje. Nadszedł czas, aby sprawdzić, jakie masz automatyczne subskrypcje i czy możesz je tymczasowo wstrzymać lub anulować. Aby zadbać o podstawowe potrzeby życiowe, musisz maksymalnie ograniczyć wydatki.

Krok 3: Złóż wniosek o programy odroczenia

Jeśli nadal czekasz na wprowadzenie zasiłku dla bezrobotnych, możesz złożyć wniosek o odroczenie lub program pomocy. Spłaty i odsetki federalnych pożyczek studenckich są uchylone do 30 września. Banki i pożyczkodawcy mają też inne programy pomocy. Upewnij się tylko, że rozumiesz, w jaki sposób narastają odsetki podczas odroczenia i czy odpowiadasz za odroczoną kwotę bezpośrednio po odroczeniu.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu długiem

Jeśli bezrobocie zmusiło Cię do zmagania się z zadłużeniem, pierwszym krokiem może być poznanie możliwości zarządzania długiem i pieniędzmi. Opracowaliśmy prosty przewodnik, który pomoże Ci znaleźć narzędzia potrzebne do przejścia do lepszej przyszłości finansowej. Zacznij od pobrania naszego bezpłatnego przewodnika już teraz.

Ucz się więcej:

Justine Nelson jest założycielką Debt Free Millennials, społeczności internetowej, która pomaga millenialsom wyeliminować długi i żyć bez długów. Jako niezależny pisarz i YouTuber, Justine lubi tworzyć optymistyczne i edukacyjne treści dotyczące finansów osobistych. Ta tysiąclecia ze Środkowego Zachodu spłaciła 35 tysięcy dolarów kredytu studenckiego i obecnie mieszka w San Diego ze swoim mężem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy