Co to jest finansowanie zamówienia

17 lutego 2021

Finansowanie zamówień zakupu to krótkoterminowa opcja finansowania komercyjnego, która zapewnia kapitał na opłacenie dostawców z góry za zweryfikowane zamówienia. Firmy unikają wyczerpywania rezerw gotówkowych lub odrzucania zamówienia z powodu problemów z przepływem gotówki. Pozwala firmom przyjmować niezwykle duże zamówienia i szybko dostosowywać podstawę pożyczki w górę / w dół do potrzeb. Jeśli wielkość zamówienia spada, nie ma długoterminowego zobowiązania, więc mogą przestać go używać w dowolnym momencie.

Kto go używa?

Finansowanie PO jest przeznaczone dla rozwijających się firm, które chcą realizować duże zamówienia. Mają niewielki dostęp do kapitału obrotowego i / lub słaby przepływ gotówki. Typy firm, które zwykle się kwalifikują, obejmują:

  • Producent
  • Dystrybutor
  • Hurtownik / sprzedawca
  • Importer / eksporter

Niezależnie od tego, czy jesteś startupem, czy firmą o ugruntowanej pozycji, wysłuchamy Twojej historii i dostosujemy nasz program do Twoich potrzeb. W przeciwieństwie do innych pożyczkodawców sfinansujemy pierwszą transakcję przedsiębiorcy. W rzeczywistości 50% naszych nowych klientów otrzymuje finansowanie na swoją pierwszą transakcję.

Jak to działa?

Twoja firma otrzymuje duże zamówienie od nowego lub istniejącego klienta. Twój dostawca wymaga płatności z góry, ale faktura klienta nie zostanie zapłacona przez 60-90 dni po otrzymaniu przesyłki. Stwarza to klasyczną lukę w kapitale obrotowym. Bez pieniędzy ryzykujesz utratę zamówienia i zaufania klientów. Aby zabezpieczyć pieniądze, wiele firm będzie ubiegać się o tradycyjne finansowanie, ale nie może spełnić wymagań banku. Nawet jeśli tak, banki opierają swoje pożyczki na wcześniejszych wynikach firmy. Oznacza to, że bank będzie chciał dowodu, że poradzisz sobie z realizacją tak dużego zamówienia.

Dzięki zweryfikowanemu PO finansowanie zamówienia może obsługiwać pojedynczą transakcję i / lub rosnąć wraz z wymaganiami Twojej firmy w zakresie przyspieszonego finansowania. Dostawcom płacimy bezpośrednio akredytywą lub gotówką. Twoja firma realizuje zamówienie; a wpływy są dystrybuowane po otrzymaniu przesyłki.

Czym różni się od tradycyjnych pożyczek?

Tradycyjny pożyczkodawca, podobnie jak bank, podlega przepisom rządowym. Potrzeby pożyczkowe zazwyczaj obejmują zabezpieczenie i 3 lata finansowania. Nie zapominaj, że będą również chcieli dowodu, że poradzisz sobie z dużym wzrostem biznesu. Banki nie mogą przedłużyć kredytu, którego potrzebujesz, jeśli nie masz dowodu.

Firma finansująca zamówienia jest alternatywnym pożyczkodawcą, który przestrzega własnych zasad udzielania pożyczek. Ich głównym celem jest weryfikacja jakości umowy poprzez sprawdzenie zdolności kredytowej Twojego klienta. Dokonują również przeglądu takich czynników, jak:

  • Wystarczająca marża zysku brutto, aby liczby działały dla wszystkich
  • Produkcja może zostać zwiększona / zmniejszona w celu zaspokojenia popytu
  • Formuła lub przepis mogą być replikowane przez innego producenta
  • Produkt przemawia do szerokiego grona odbiorców

Dzięki finansowaniu z PO możesz zwiększać lub zmniejszać kapitał wzrostu w zależności od potrzeb.

Ile to kosztuje?

Koszt finansowania zamówień jest różny dla każdej transakcji. Miesięczny procent jest oparty na czynnikach ubezpieczeniowych pożyczkodawcy, takich jak: płatność z góry za towar, dostawa zgodnie z umową, czekanie 60 – 90 dni od dostarczenia towaru na zapłatę.

Najważniejsze jest porównanie kosztów z ryzykiem i korzyściami. Jeśli odrzucisz zamówienie, w jaki sposób odzwierciedla to rozwój Twojej firmy? Wiele firm uważa, że ​​sprzedaż, która może odpowiadać całorocznej wartości firmy, wart jest procent ich marży zysku. Musisz rozważyć wszystkie za / przeciw i zdecydować, co jest najlepsze dla Twojej firmy.

Kreatywne finansowanie zapewnia to, czego naprawdę potrzebuje Twoja firma

Twoja firma ma historię do opowiedzenia i nie pasuje ona do 10-stronicowego kwestionariusza. Ponadto, jeśli Twoja prośba o finansowanie jest pilna, nie chcemy tracić czasu. Zaczynamy od prośby, abyś opowiedział nam o swojej firmie. Naszym celem jest uzyskanie długoterminowego obrazu potrzeb finansowych Twojej firmy w kontekście Twoich bieżących przepływów pieniężnych. Jest to niezwykle ważne przy opracowywaniu unikalnych rozwiązań. Wykorzystujemy kreatywne połączenie narzędzi finansowych, takich jak faktoring należności, finansowanie zapasów, pożyczki oparte na aktywach i nie tylko. Naszą misją jest znalezienie najlepszego rozwiązania finansowego, które spełni Twoje cele biznesowe.

Jeśli Twoja firma w końcu dostała wymarzone zamówienie, ale nie ma kapitału obrotowego potrzebnego do jego realizacji – rozważ finansowanie zamówienia. Dowiedz się więcej, przeglądając nasze studia przypadków PO Finance lub zadzwoń do nas, aby omówić swoje możliwości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy