Co się dzieje, gdy wygasają karty kredytowe

Co się dzieje, gdy wygasają karty kredytowe
16 października 2020

Karty kredytowe mogą być małymi kawałkami plastiku z małymi literami i cyframi, ale te małe cyfry mają duże znaczenie.

Cztery cyfry na każdej karcie kredytowej wskazują datę ważności karty kredytowej. Chociaż Twoje konto nie wygasa w tym dniu, Twoja karta tak. Przyjrzyjmy się, co dzieje się z datami ważności kart kredytowych i co to oznacza dla Ciebie.

Co dzieje się z datą ważności karty kredytowej?

Data ważności karty kredytowej to określony miesiąc i rok, w którym fizyczna karta kredytowa wygasa. Konto nie zostanie zamknięte w tym dniu, ale jest to ostatni dzień, w którym można korzystać z tej konkretnej karty.

Większość wydawców kart wyśle ​​kartę zastępczą co najmniej kilka tygodni przed datą wygaśnięcia. Nowa karta będzie miała ten sam numer karty kredytowej, ale z nową datą wygaśnięcia w przyszłości.

Jeśli kiedykolwiek przypadkowo zniszczysz kartę, dzieje się to samo. Wyślą ci nowy z nową datą ważności w dalszej przyszłości. Ale ponieważ numer Twojego konta pozostaje taki sam, nie ma to wpływu na Twój kredyt ani na nic innego w Twoich finansach. Musisz tylko zacząć korzystać z nowej karty.

Co nie dzieje się z datą ważności karty kredytowej

Ważniejsze niż to, co dzieje się z datą wygaśnięcia karty kredytowej, jest to, co nie dzieje się z datą wygaśnięcia karty kredytowej. Oto krótkie spojrzenie na niektóre powszechne nieporozumienia dotyczące dat ważności kart kredytowych.

    • Twoje konto się nie zamyka – w dniu wygaśnięcia karty kredytowej fizyczna karta w Twoim portfelu wygasa. Twoje konto nigdy nie wygasa i nie powinno nigdy zostać zamknięte bez Twojej zgody, chyba że jest nieaktywne lub nie przestrzegasz warunków konta.
    • Twój numer konta się nie zmienia – po wygaśnięciu karty otrzymasz nową kartę z tym samym numerem konta. Twój numer konta nie zmieni się, chyba że Twoja karta lub numer konta zostanie zgubiony lub skradziony.
    • Nie szkodzi twojemu kredytowi – otwieranie i zamykanie kont kredytowych może mieć tymczasowy negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Wygaśnięcie karty nie powoduje zamknięcia konta, więc w żaden sposób nie szkodzi Twojemu raportowi kredytowemu ani zdolności kredytowej.
    • Twoje saldo nie znika – jeśli miałeś nadzieję, że data wygaśnięcia karty kredytowej uniemożliwi Ci płacenie, to źle się liczyłeś. Nawet jeśli Twoje konto zostanie zamknięte, nadal musisz spłacić to saldo. Ale spłacanie to dobra rzecz. Oznacza to, że nie musisz płacić drogich odsetek na karcie kredytowej.

Twoje karty kredytowe są ważnym elementem układanki finansów osobistych, więc powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz, jak działają, jak uniknąć dodatkowych kosztów oraz zarówno zalety, jak i wady korzystania z kart kredytowych.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z osobistą filozofią Clarka dotyczącą kart kredytowych, aby zobaczyć, jak je porównujesz.

Przeprowadź audyt karty kredytowej

Chociaż data ważności Twojej karty kredytowej nie ma żadnego poważnego wpływu na Twoje finanse, poza drobnymi niedogodnościami i nowym kawałkiem plastiku, dobrze jest przypomnieć, aby przejrzeć wszystkie swoje karty kredytowe.

Niezależnie od tego, czy masz jedną kartę kredytową, czy kilkanaście, warunki i korzyści mogą się zmieniać od czasu do czasu, podobnie jak Twoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Za każdym razem, gdy karta kredytowa straci ważność, wykorzystaj ją jako okazję do przeprowadzenia audytu karty kredytowej.

Spójrz na wszelkie roczne opłaty, spłacaj salda i porównaj programy nagród, aby zdecydować, która karta powinna być twoją podstawową i czy chcesz używać konkretnych kart do nagród bonusowych w miejscach takich jak restauracje, sklepy spożywcze lub stacje benzynowe.

Karty kredytowe z nagrodami mogą oferować ogromne korzyści o dużej wartości, ale tylko wtedy, gdy używasz ich odpowiedzialnie i w pełni wykorzystujesz programy nagród.

Zostań ekspertem w dziedzinie swoich kart kredytowych

Twoje finanse osobiste są ważne, więc powinieneś poświęcić trochę czasu, aby być ekspertem w zakresie każdego posiadanego konta, w tym kart kredytowych. Jeśli nie wiesz, jak działają, mogą nieoczekiwanie kosztować Cię pieniądze lub możesz przegapić cenne nagrody!

Zastanów się również, jeśli używasz kart z nagrodami, jakiego rodzaju nagrody chcesz zdobyć. Na przykład, czy chcesz otrzymać zwrot gotówki, czy wolisz nagrody w postaci podróży? Obie karty oferują nagrody, ale ponieważ każdy ma inne potrzeby i cele, powinieneś skupić się na rodzaju nagród, które najbardziej Ci się podobają.

Przeczytaj również o innych korzyściach, takich jak ubezpieczenie wynajmu samochodu i ochrona zakupu. Mogą być warte setki lub tysiące dolarów w zależności od tego, czy i jak ich używasz. Nie zapomnij o korzyściach, jakie dają karty kredytowe!

Spraw, aby Twoja karta kredytowa działała dla Ciebie

Karty kredytowe mogą kosztować dużo pieniędzy, jeśli nie używasz ich prawidłowo. Ale jeśli planujesz i zarządzasz wykorzystaniem karty kredytowej, możesz zarobić niezłą premię za każde przesunięcie i upadek karty kredytowej. Dzięki zrozumieniu szczegółów dotyczących Twoich kart kredytowych, wszystkiego, od daty wygaśnięcia do programu nagród, jesteś w najlepszej sytuacji, aby wykorzystać swoją kartę do pracy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy