Co przynieść do banku, aby otworzyć konto czekowe

Co przynieść do banku, aby otworzyć konto czekowe
Category: Będziesz Mógł
16 października 2020

Nie wszystkie banki wymagają każdego dokumentu, ale lepiej je mieć i nie potrzebować.

  • FACEBOOK
  • ŚWIERGOT
  • LINKEDIN

Otwarcie konta czekowego jest dość prostym procesem, ale musisz upewnić się, że masz ze sobą odpowiednią dokumentację. Rachunki czekowe to konta depozytowe, które umożliwiają przechowywanie gotówki, dokonywanie wypłat i przelewów, wypisywanie czeków i opłacanie rachunków. Twój bank lub instytucja finansowa dostarczy Ci również kartę debetową, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z bankowości w bankomatach. Jeśli chcesz wykonywać rutynowe transakcje finansowe, możesz wybierać spośród wielu opcji konta czekowego.

Po wybraniu banku i wypełnieniu dokumentów możesz wyjść z działającym kontem. Ale proces może się nieco skomplikować, ponieważ zwykle musisz przedstawić dokumentację, aby potwierdzić swoją tożsamość. Może to być frustrujące i opóźnić możliwość korzystania z konta, jeśli nie dostarczysz odpowiednich dokumentów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co musisz mieć przy sobie, aby od razu założyć konto.

Kluczowe wnioski

  • Konta sprawdzające mają zazwyczaj bardzo niewiele wymagań kwalifikacyjnych.
  • Otwierając konto, upewnij się, że masz dokument tożsamości wydany przez rząd, aby potwierdzić swoją tożsamość.
  • Będziesz również potrzebować swojego numeru ubezpieczenia społecznego lub indywidualnego numeru identyfikacyjnego podatnika, a także czegoś, co ma na sobie Twój adres, na przykład rachunek za media lub kablówkę.

Zapewnienie płynnego procesu

Na ogół istnieje bardzo niewiele wymagań kwalifikacyjnych do sprawdzania kont. Wszystkie banki wymagają, aby posiadacze rachunków mieli co najmniej 18 lat, chociaż większość zezwala na umieszczenie osoby niepełnoletniej jako wspólnego posiadacza rachunku z rodzicem lub opiekunem prawnym. Bank może odmówić Ci odmowy, jeśli masz wyrok skazujący za oszustwo lub przestępstwa finansowe lub jeśli inny bank zamknął Twoje konto z powodu niegospodarności, na przykład niespłaconych kredytów w rachunku bieżącym.

Aby proces otwierania rachunku przebiegał sprawnie i sprawnie, musisz przynieść ze sobą do banku odpowiednie dokumenty. Chociaż nie wszystkie banki wymagają każdego z tych dokumentów, lepiej mieć je przy sobie, nawet jeśli ich nie potrzebujesz.

Dokument tożsamości wydany przez rząd

Prawie każdy bank wymaga przedstawienia ważnego oficjalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem podczas otwierania konta czekowego. To potwierdza, że ​​jesteś tym, za kogo się podajesz i pozwala bankowi dopasować Twoje imię do twarzy.

Najpopularniejszą formą oficjalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem jest prawo jazdy. Jeśli nie prowadzisz samochodu, udaj się do swojego wydziału pojazdów silnikowych (DMV) i złóż wniosek o dowód tożsamości. W przeciwieństwie do prawa jazdy nie musisz zdawać egzaminu, aby go uzyskać. Tylko pamiętaj, aby przynieść ze sobą akt urodzenia lub ważny paszport i dowód adresu do DMV.

Inne formy oficjalnego dowodu tożsamości obejmują ważny paszport lub wojskowy dowód tożsamości USA. Po prostu sprawdź w banku, czy są one dopuszczalne.

Bank potrzebuje Twojego numeru PESEL lub indywidualnego numeru identyfikacyjnego podatnika, aby móc zgłaszać przychody z odsetek do IRS.

Karta Ubezpieczenia Społecznego lub indywidualny numer identyfikacyjny podatnika

Banki wymagają również posiadania ważnego numeru ubezpieczenia społecznego (SSN) lub indywidualnego numeru identyfikacyjnego podatnika (NIP), aby otworzyć rachunek bieżący. Jeśli masz numer ubezpieczenia społecznego, przynieś swoją kartę ubezpieczenia społecznego do banku, aby przedstawiciel mógł zweryfikować dokument. W przeciwnym razie przynieś dowód swojego numeru ITIN. Jeśli ich nie masz, pamiętaj, aby złożyć wniosek o numer ITIN, zanim udasz się do banku, aby otworzyć konto. Możesz to zrobić, wypełniając i przesyłając formularz W-7 do Internal Revenue Service (IRS). Pamiętaj, że uzyskanie go może zająć kilka tygodni.

Potwierdzenie adresu

Musisz też mieć przy sobie coś, co potwierdzi Twój aktualny adres. Podczas gdy kilka banków umożliwia otwarcie rachunku czekowego przy użyciu skrytki pocztowej, większość z nich wymaga podania fizycznego adresu na koncie. Najlepszym sposobem na potwierdzenie adresu jest przedstawienie aktualnego oficjalnego dokumentu zawierającego imię i nazwisko oraz adres. Twój ostatni rachunek za media, rachunek za kabel, wyciąg z karty kredytowej, a nawet rachunek za telefon komórkowy powinien wystarczyć.

Jeśli należysz do tych, którzy zrezygnowali z papieru, możesz wydrukować zestawienie rozliczeń ze swojego konta internetowego. Inne opcje potwierdzenia adresu obejmują ostatnie oświadczenie o hipotece lub umowę najmu podpisaną przez Ciebie i Twojego wynajmującego.

Uwagi specjalne

Konta uczniów

Jeśli otwierasz konto studenckie, bank może również wymagać dowodu rejestracji w kwalifikowanej szkole. Konta studenckie wiążą się z niskimi lub żadnymi opłatami i mogą mieć również inne korzyści, takie jak obniżone stawki za karty kredytowe i inne długi. Aby uzyskać dostęp do tych świadczeń, może być konieczne zabranie legitymacji studenckiej.

Wspólne rachunki

W przypadku kont wspólnych upewnij się, że druga osoba jest również obecna, aby oboje mogli od razu korzystać z konta. Ponieważ dodatkowy (e) posiadacz (e) rachunku (e) przyjmuje (ą) taką samą odpowiedzialność za konto – opłaty, salda itp. – powinni oni również przynieść wymaganą dokumentację wymienioną powyżej.

Pełnomocnictwo

Dla każdego, kto chce mieć specjalne upoważnienie do podpisywania konta, ważne jest, aby przynieść pełnomocnictwo (POA), które bank będzie mógł zachować. POA to dokumenty prawne, które dają innej osobie uprawnienia do wykonywania określonych transakcji dla pierwotnego posiadacza rachunku. Jest to powszechne w przypadku osób starszych i osób chorych lub w inny sposób upośledzonych.

Dodatkowe usługi

Jeśli jesteś nowym klientem, bank może pozwolić Ci od razu ubiegać się o kredyt. Jeśli Cię to skusi, możesz przyspieszyć ten proces, podając dodatkowe informacje. Rozważ przyniesienie dwóch ostatnich odcinków wypłaty z pracy lub – w przypadku niektórych pożyczek lub kredytu hipotecznego – co najmniej dwuletnich zeznań podatkowych. Zapewnienie odpowiednich dokumentów na miejscu może pomóc w uzyskaniu natychmiastowego dostępu do potrzebnych usług.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy