BLOG i Centrum edukacji VA LOAN CAPTAIN

Category: Koszty Zamknięcia
17 lutego 2021

Co sprzedawcy powinni wiedzieć o pożyczkach VA

Przez: Grant Moon 16.06.14 11:18

Spędzasz dużo czasu na przygotowywaniu domu do jak najlepszego stanu zanim agent nieruchomości wystawi go na sprzedaż w usłudze wielokrotnych ofert. Może nowa warstwa farby, drobne naprawy lub może odnowiłeś kuchnię lub główną łazienkę. Robisz to wszystko po to, aby zdobyć najwyższy dolar za swój dom i miejmy nadzieję, że sprzedasz go w ciągu zaledwie kilku tygodni. Po umieszczeniu domu na liście zaczniesz otrzymywać oferty. Z jakiegoś powodu kupujący myślą, że Twoja cena katalogowa jest tylko punktem wyjścia i może przedstawić ofertę za mniej niż pytasz. Chyba że, oczywiście, znajdujesz się na bardzo gorącym rynku, na którym domy wystawione na sprzedaż potrzebują zaledwie kilku dni, aby otrzymać ofertę, a nawet ofertę za więcej niż cena katalogowa.

Zwykle jednak możesz iść w tę iz powrotem z kupującym lub dwoma, gdy oboje ostatecznie uzyskacie uzgodnioną cenę. Kupujący przedstawia ofertę, którą akceptujesz, oboje podpisujesz umowę sprzedaży, a kupujący zapewnia agentowi rozliczeniowemu zadatek. Masz ofertę i Twój dom zmienia się z „Na sprzedaż na „Oczekujący. Oznacza to, że Twój dom zostaje wycofany z rynku, podczas gdy kupujący uzyskuje finansowanie. Ale później zauważasz, że kupujący otrzymuje pożyczkę VA. Czy wydanie zezwolenia przez VA nie zajmuje dużo czasu? A co, jeśli kupujący potrzebuje tygodni, aby dostać się do VA i ostatecznie zostanie odrzucony, przez cały czas, gdy Twój dom został tymczasowo usunięty z rynku z podpisaną umową.

Czego możesz się spodziewać, gdy kupujący korzysta z pożyczki VA, aby kupić i sfinansować Twoją nieruchomość?

Zatwierdzeni pożyczkodawcy VA

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że pożyczka VA jest prawie podobna do każdego innego rodzaju pożyczki. VA nie zatwierdza już pożyczek ani nie zleca wyceny, gdy weteran korzysta z pożyczki VA na zakup domu. Ta praktyka ustała lata temu. To prawda, bywało tak, że pożyczki VA zajmowały tygodnie, a nawet miesiąc lub dłużej, aby uzyskać zatwierdzenie pożyczki i wyjść z biurokracji pożyczkowej VA. Sprzedawcy unikaliby wówczas oferty z finansowaniem VA, ponieważ zatwierdzenie trwało tak długo.

Dziś możesz oczekiwać, że pożyczka VA zostanie zatwierdzona w takim czasie, jaki zajmuje zamknięcie kredytu hipotecznego konwencjonalnego lub FHA. Największą różnicą jest to, że pożyczkodawcy ubiegają się teraz o zezwolenie VA i otrzymują od niego zezwolenie na zatwierdzanie kredytów hipotecznych bez żadnej pomocy ze strony VA. Oznacza to, że sprzedawca nie zauważy żadnej różnicy, ponieważ kupujący ubiega się o pożyczkę VA u zatwierdzonego pożyczkodawcy VA, który jest upoważniony do zaciągnięcia pożyczki od początku do końca bez jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz.

Pożyczkodawca przyjmuje wniosek, dokumentuje akta, zleca wycenę i wydaje ostateczną akceptację. Nic nie zauważysz.

Koszty zamknięcia

Pożyczki VA są bez wątpienia najlepszym wyborem dla kwalifikującego się pożyczkobiorcy, gdy potrzebna jest pożyczka o niskim poziomie lub zerowa. Kolejną korzyścią dla pożyczkobiorcy są limity nałożone na rodzaje kosztów zamknięcia, które weteran może zapłacić. Uprawnieni pożyczkobiorcy VA mogą uiścić pewne opłaty, takie jak prowizje za udzielenie kredytu, wyceny, raporty kredytowe, ubezpieczenie tytułu własności, nagrania i inne szczególne koszty kredytu.

Istnieją jednak opłaty, które będą musiały zostać pokryte, za które weteran nie może zapłacić. Pożyczkobiorca nie może obciążyć pożyczkobiorcy opłatami adwokackimi ani opłatami za obsługę pożyczki lub subemisję pośród innych tak zwanych „niedopuszczalnych kosztów zamknięcia. Koszty te musi ktoś pokryć i często kupujący prosi Ciebie, sprzedawcę o zapłacenie za nie. Pożyczki VA pozwalają sprzedającym zapłacić do 4,00 procent ceny sprzedaży domu na poczet kosztów zamknięcia kupującego. Jako sprzedawca z pewnością nie jesteś zobowiązany do uiszczania żadnych opłat i to od Ciebie zależy, czy powiesz „tak lub „nie. Ale kiedy przyjmiesz ofertę z finansowaniem VA, nie zdziw się tą prośbą. Sprzedawcy, którzy zgadzają się zapłacić część kosztów zamknięcia kupującego, często korygują cenę sprzedaży domu w górę, aby zrównoważyć dodatkowe koszty lub w inny sposób utrzymują stałą cenę katalogową.Poza kosztami zamknięcia, pożyczki VA są jak każdy inny program hipoteczny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy