6 wskazówek dotyczących korzystania z kart kredytowych Cash-Back i Travel Rewards

17 lutego 2021

Używaj karty kredytowej Rewards do większości zakupów – ale bądź mądry.

 • Dzielić
 • KołekE-mailColin Anderson Productions Pty Ltd / Getty Images

  Obecnie więcej firm niż kiedykolwiek akceptuje płatności kartami kredytowymi, co oznacza, że ​​możesz płacić kartą kredytową Rewards za prawie wszystko. Ale czy powinieneś? To jest pytanie za sto dolarów. Możesz zbierać punkty za podróż lub zwrot gotówki, jeśli używasz karty lojalnościowej do płacenia rachunków, ale istnieją potencjalne pułapki, o których należy pamiętać, jeśli to zrobisz.

  Po pierwsze, jeśli nie będziesz w stanie każdego miesiąca w pełni spłacić rachunku, narośniesz dług. Ponadto korzystanie z kredytu może utrudnić trzymanie się budżetu, ponieważ możesz obciążać zakupy teraz i martwić się o płatność później. Kilka badań wykazało, że korzystanie z kredytu powoduje, że niektórzy ludzie wydają więcej, niż w innym przypadku.

  Ale jeśli możesz pozostać zdyscyplinowany, korzystanie z kart z nagrodami ma wiele zalet. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać:

  1. Powiąż swoją kartę kredytową Cashback lub Travel Credit ze swoim miesięcznym budżetem

  Korzystanie z kart kredytowych bez planu jest prawdopodobnie najgorszym pomysłem w historii, ale możesz pozostać na bieżąco, jeśli używasz swoich kart kredytowych w ramach miesięcznego procesu budżetowania. Powiedzmy, że co miesiąc przeznaczasz 700 USD na artykuły spożywcze i 300 USD na benzynę. Korzystanie z karty kredytowej typu cash back do tych zakupów może dać ci 2% zwrotu lub więcej, ale musisz upewnić się, że nie przepłacasz ze względu na wygodę kredytu.

  Aby upewnić się, że kredyt działa dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie, powinieneś używać swoich kart kredytowych do tych zakupów, aby zdobywać nagrody, ale okresowo sprawdzaj budżet, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

  2. Płacić rachunki karty kredytowej częściej niż raz w miesiącu

  Płacenie rachunków za kartę kredytową więcej niż jest to wymagane raz w miesiącu spowoduje, że pieniądze szybciej opuszczą Twoje konto bankowe, co ułatwi śledzenie miesięcznego planu wydatków.

  Jako bonus, regularne płacenie rachunku karty kredytowej może pomóc w uzyskaniu kredytu, ponieważ utrzymywanie niskiego salda obniży wykorzystanie kredytu – jeden z głównych czynników określających zdolność kredytową. Tak więc, mimo że każdego miesiąca dokonujesz wielu zakupów za pomocą kredytu, fakt, że płacisz rachunek kilka razy w miesiącu, powinien obniżyć wykorzystanie środków na niższym poziomie niż w przypadku płacenia rachunku tylko raz w miesiącu.

  Na szczęście większość nagród z kart kredytowych pochodzi z banków, które oferują łatwe w użyciu portale internetowe, w których możesz sprawdzić saldo i zapłacić rachunek w dowolnym momencie.

  3. Śledź swoje wydatki religijnie

  W przeciwieństwie do gotówki, kredyt tworzy papierowy ślad, który możesz wykorzystać na swoją korzyść. Łatwiej jest śledzić wydatki w stosunku do budżetu miesięcznego, gdy masz rejestr zakupów, co pozwala zweryfikować, czy jesteś na dobrej drodze w danym miesiącu.

  Jeśli obawiasz się, że ta strategia zadziała samodzielnie, możesz zarejestrować się w usłudze takiej jak Mint lub Cinch Financial, aby w dowolnym momencie śledzić swoje wydatki online.

  4. Kredytów używaj tylko do zakupów, które mimo wszystko planujesz dokonać

  Ludzie często postrzegają kredyt jako pozwolenie na nadmierne wydatki. Jeśli twoja nowa karta lojalnościowa kusi Cię, aby zaktualizować meble w salonie lub nieustannie jadać na mieście, aby zebrać dodatkowe punkty, jest to znak, że nagrody z karty kredytowej mogą cię sprowadzić na manowce, jeśli im na to pozwolisz.

  Najlepiej byłoby, gdybyś używał kredytu tak, jakby był gotówką i tylko na zakupy, które i tak planujesz zrobić. Na przykład, jeśli zmieniasz mieszkanie i musisz zapłacić osobom przeprowadzającym się, to jest dobry moment, aby wyciągnąć kartę kredytową. Możesz również użyć karty do zakupów spożywczych, pamiętaj, że możesz ulec pokusie zakupu tego kawałka steku premium za pomocą karty, gdy będziesz bardziej oszczędny z gotówką.

  5. Skorzystaj z cennej ochrony konsumentów

  Wiele kart kredytowych ma wiele zabezpieczeń konsumenckich. Karty kredytowe oferują wyższą odpowiedzialność za oszustwa dla początkujących, co oznacza, że ​​możesz nie mieć nic przeciwko, jeśli ktoś użyje numeru karty lub karty do dokonania oszukańczych zakupów. Wcześniejsze 

  Niektóre karty nagród zawierają również dodatkowe korzyści, takie jak przedłużone gwarancje, ochrona zakupów i gwarantowane zwroty. Ponadto najlepsze podróżne karty kredytowe zwykle oferują korzyści związane z podróżą, takie jak ubezpieczenie od odwołania / przerwania podróży, ubezpieczenie wynajmu samochodu, ubezpieczenie opóźnienia bagażu i ubezpieczenie od wypadków w podróży.

  6. Płać rachunki kredytem, ​​aby zebrać jak najwięcej punktów

  Wreszcie, kluczem do maksymalnego wykorzystania karty kredytowej Rewards jest używanie jej do jak największej liczby rachunków. Kredytem możesz zapłacić za rachunki, takie jak:

 • Opieka dzienna
 • Ubezpieczenie zdrowotneNarzędziaUbezpieczenie samochoduUbezpieczenie domówOpłata za naukęJeśli możesz opłacić swoje wydatki i rachunki bez prowizji, spłacić w całości saldo karty kredytowej i uniknąć zadłużenia, dzięki zdobytym punktom i milom osiągniesz przewagę. Oczywiście jest to prawdą tylko wtedy, gdy możesz wykorzystać kredyt na swoją korzyść i uniknąć wszystkich okropnych pułapek kredytu i długu.

  Końcowe przemyślenia

  Czy możesz skorzystać, jeśli co miesiąc używasz kredytu na większość zakupów? Absolutnie. Skorzystasz? Zależy to od tego, czy masz dyscyplinę, by płacić rachunki z religijnością i nigdy nie używaj kredytu jako wymówki do nadmiernych wydatków.

  Tylko Ty możesz zdecydować, czy zdobycie 1% do 5% zwrotu gotówki lub nagrody w postaci podróży jest warte zachodu i ryzyka.

  Balance nie świadczy usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są prezentowane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji ryzyka lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, w tym z możliwością utraty kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy